Express-Miejski.pl

Zuzia walczy ze złośliwym guzem mózgu. Otrzymała blisko 850 kartek okazujących jej wsparcie

847 kartek zostało przekazanych 11-latce jeszcze przed świętami fot.: NSP Lubnów

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

847 kartek zostało przekazanych 11-latce jeszcze przed świętami. Zuzia policzyła i przeczytała już wszystkie. Nadal można wspierać dziewczynkę.

W październiku u 11-letniej Zuzi wykryto złośliwego guza mózgu. W szkole, do której uczęszczała, rozpoczęto akcję wspierającą dziewczynkę i rodziców w walce z chorobą.

Cała społeczność szkolna, by nie zostawiać 11-letniej Zuzi i jej rodziców z problemem, postanowiła przygotować i przeprowadzić akcję, dzięki której, okaże wsparcie dziewczynce i rodzicom. Jedną z nich była organizacja zbiórki kartek świątecznych dla 11-latki. 

- Niesamowite, ile kartek spłynęło z całej Polski, a nawet z zagranicy! Od przedszkolaków, uczniów, całych rodzin, szkół, domów dziecka, sportowców, radia, instytucji, grup biegowych i przeszkodowych, od Was Kochani – mówi Barbara Szpilarewicz z rady rodziców. Jak dodaje, trudno nawet wypisać wszystkie miejscowości, z których przyszły kartki. Docierają z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Górnego Śląska, Wielkopolski, Małopolski, Łodzi czy Warszawy. Ponadto kartki przybyły nawet z Belgii i Hiszpanii. - Do naszego worka zmieściło się ich 847! (Zuzia policzyła i przeczytała już każdą karteczkę), a to dopiero pierwsza tura, bo kartki dalej docierają do szkoły – dodaje jedna z pomysłodawczyń akcji. - Dziękuję wszystkim za każdą karteczkę, za ciepłe słowa, które do mnie skierowaliście, za prezenty, a nawet pierniczki, które w ramach warsztatów klasowych upiekły dzieciaki ze Śląska - mówi Zuzia.

Akcja nadal trwa, więc każdy kto ma ochotę wesprzeć dobrym słowem dziewczynkę może to zrobić, właśnie poprzez przekazanie kartki. - Zuzia jest dopiero na początku drogi do powrotu do zdrowia - kontynuuje Barbara Szpilarewicz.

W akcję pomocy Zuzi włączyła się również społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim. - W grudniu na leczenie i rehabilitację Zuzi zebraliśmy 1,3 tys. zł. Przekazaliśmy Zuzi również wiele kartek ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami. Chcemy, aby wiedziała, że jest wiele osób, które są myślami i sercem przy niej oraz życzą jej jak najszybszego powrotu do zdrowia – informuje szkolny samorząd uczniowski.

Wsparcie dla dziewczynki i jej rodziców zostało zainicjowane przez Lucynę Piekarską - dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie w ramach akcji „Rodzice - Rodzicom". - W dalszym ciągu rodzice pieką ciasta, których sprzedaż zasila leczenie Zuzi. Oprócz tego 11 lutego w Ziębickim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód również zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitacje Zuzi - zaprasza Lucyna Piekarska.

Adres szkoły, na który można wysyłać kartki:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa 
im. ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie
Lubnów 42, 57-220 Ziębice

Wsparcia finansowego rodzinie Zuzi można udzielić dokonując również indywidualnych wpłat na konto Rady Rodziców NSP im. ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie. Numer konta: BS 26 9533 0004 2001 0015 2943 0001 z dopiskiem: dla Zuzi

mwinnik / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zuzia walczy ze złośliwym guzem mózgu. Otrzymała blisko 850 kartek okazujących jej wsparcie

  2018-01-08 11:32:46

  gość: ~kartka

  Kartki kartkami ale 847 kartek x 2,60 zł znaczek = 2 202,20 zł na darmo poszło na Pocztę a chociaż połowa mogła pójść jako datek finansowy dla Zuzi

 • 2018-01-08 13:21:11

  gość: ~adcjtu

  @~kartka

  dobre i ciepłe słowo jest równie ważne. nie da się tego policzyć, a może zdziałać cuda.

 • 2018-01-08 13:33:32

  gość: ~Ada

  Kartki nie tylko były wysyłane pocztą większość dotarła do Zuzi za pośrednictwem szkół i przedszkoli. Pozdrawiam

 • 2018-01-08 22:07:34

  gość: ~pomoc

  ostatnio dodany post

  @~kartka
  zgadza sie. Jakby kazdy z naszego powiatu wpłacił tylko 3 zł to patrzcie jaką mamy kwotę!. Ludzie pomyślmy coś ! Przecież można zebrać pieniądze dla tej dziewczynki, pieniądze które wydajemy codziennie np. na i tak bezwartościowego batonika, a możnaby by bylo dziecku pomóc

 • 2018-01-08 16:17:14

  gość: ~Kamil

  Wow! Solidna liczba. Brawo! Dużo zdrówka dla Zuzi!

REKLAMA