Express-Miejski.pl

Najważniejszy jest rozwój. Zawodnicy Orła Ząbkowice Śląskie w akademii Śląska Wrocław

Alan Madej w barwach Śląska Wrocław fot.: mat. prasowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Trwające od kilku lat dobre relacje między trenerami Akademii Piłkarskiej Orła Ząbkowice Śląskie i akademii Śląska Wrocław przynoszą efekty.

Pięciu zawodników z ząbkowickiej szkółki regularnie uczestniczy w treningach i turniejach młodzieżowych zespołów ekstraklasowego Śląska. Największy ząbkowicki zasiek powędrował do rocznika 2007, gdzie w barwach wrocławskiego klubu możemy oglądać Alana Madeja, Michała Klubę (wychowanek Sparty Ziębice, który trafił do Orła Ząbkowice Śląskie dzięki dobrej współpracy obu klubów) oraz Bartosza Noconia. W roczniku 2008 w zielonej koszulce biega Mateusz Nocoń, a w roczniku 2005 Kamil Ostaszewski.

- Cała piątka to formalnie zawodnicy Orła, którzy jednak dzięki naszym dobrym relacjom z trenerami akademii Śląska mają możliwość trenowania i grania w prestiżowych turniejach na poziomie międzynarodowym w drużynie z Wrocławia. Mogą dzięki temu rozwijać się indywidualnie,  co zaprocentuje w przyszłości. Chłopcy w swoich rocznikach w barwach Śląska mają możliwość zagrania z europejskimi potęgami, takimi jak np. Manchester City, FC Liverpool, Hertha Berlin czy AS Roma – mówi Krzysztof Cupiał, trener akademii Orła Ząbkowice Śląskie. Dodaje również, iż w ząbkowickiej akademii jest jeszcze kilku perspektywicznych graczy, którzy dzięki ciężkiej pracy są coraz bliżej sprawdzenia się na wyższym poziomie.

Młode Orły bez kompleksów dla „wielkich firm” 

Aktualnie młode zespoły Orła występują w ligach wojewódzkich, a w przerwach między rozgrywkami ligowymi regularnie biorą udział w turniejach halowych oraz trawiastych. - Dzięki rywalizacji z uznanymi polskimi markami, takimi jak Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin czy Lech Poznań zawodnicy pozbawiają się kompleksu „wielkich firm” pokazując swoje najlepsze walory. Mecze z takimi drużynami, czy to turniejowe czy ligowe, dają chłopcom możliwość zapisania się w notatniku trenerów z większych klubów – dodaje Cupiał. - Mam nadzieję, że wkrótce Ząbkowice Śląskie doczekają się kolejnego wielkiego talentu, na miarę Piotrka Zielińskiego – kończy trener akademii.

Rodzice zainteresowani zapisaniem dzieci do akademii mogą kontaktować się z trenerami:

  • Piotrem Kupcem: rocznik 2003/2004, tel. 791-442-360 
  • Krzysztofem Cupiałem: rocznik 2005/2006 i 2011/201, tel. 537-203-050
  • Łukaszem Lisieckim: rocznik 2007-2009, tel. 885-346-037

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA