Express-Miejski.pl

Wyciek oleju z samochodu ciężarowego. Droga krajowa nr 46 zablokowana [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Wyciek oleju z samochodu ciężarowego fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na drodze krajowej nr 46 za Mąkolnem (gm. Złoty Stok) doszło do wycieku oleju z samochodu ciężarowego. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Zdarzenie miało miejsce 28 listopada po godz. 15. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do uszkodzenia turbiny w samochodzie ciężarowym, co spowodowało wyciek substancji na jezdnię. 

Więcej informacji wkrótce

[KOMUNIKAT STRAŻY POŻARNEJ]:

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze krajowej nr 46 między miejscowościami Mąkolno i Laski stoi samochód ciężarowy, w którym w wyniku awarii turbiny zapalił się olej w komorze silnika. Nastąpił również wyciek oleju na jezdnię na odcinku ok. 200 metrów. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu przewodów akumulatora w samochodzie ciężarowym, podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na komorę silnika, ograniczeniu wycieku oleju na jezdnię za pomocą sorbentu oraz powiadomieniu zarządcy drogi który po przybyciu zdarzenia usunął olej z jezdni. Całość interwencji trwała ponad trzy godziny – informuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich i Kłodzka oraz strażaków-ochotników z Złotego Stoku i Mąkolna.  

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA