Express-Miejski.pl

Kolejne włamania do altanek działkowych. Policja apeluje o lepsze zabezpieczanie obiektów

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Na nic zdają się apele policjantów dotyczące odpowiedniego zabezpieczania altanek na terenach działkowych. W ubiegłym tygodniu w Ząbkowicach Śląskich doszło do włamań.

- Na szczęście z altanek nie zniknęły wartościowe rzeczy. Złodzieje skradli m.in. butlę gazową, lampki, kieliszki, szklanki, kombinerki i...butelkę wódki - tłumaczy Ilona Golec z ząbkowickiej policji i apeluje do właścicieli altan o lepsze zabezpieczenie swojego dobytku, a także zabranie z nich wartościowych rzeczy na okres zimy.

- W tym przypadku wartość skradzionych rzeczy była mniejsza niż uszkodzenia obiektów. W jednym z nich nieznani jeszcze sprawcy dostali się do wnętrza altany poprzez odgięcie suwaka, w drugim przypadku wypchnęli okno i weszli do środka - dodaje policjantka. 

Policjanci z uwagi na rozpoczęcie akcji Zima będą częściej kontrolować tereny działkowe. - Nie jest jednak możliwym, aby funkcjonariusze byli tam cały czas, dlatego częstsze kontrole nie zwalniają użytkowników działek z lepszego zabezpieczenia swojego mienia - kończy oficer prasowa ząbkowickiej policji.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA