Express-Miejski.pl

Idzie zima. Policja apeluje: Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne i samotne

zdjęcie ilustracyjne fot.: bom / em24.pl

W związku z nadchodzącą zimą i znacznymi spadkami temperatur policja apeluje: zwracajmy szczególną uwagę na osoby bezdomne i samotne, które mogą potrzebować pomocy.

Dolnośląscy policjanci wzorem lat ubiegłych realizują działania w ramach akcji pn. „Zima 2017/2018”, której głównym celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych. - Podjęte działania prewencyjne funkcjonariuszy zmierzać będą do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienia pomocy jak największej ilości osób będących w potrzebie - informuje o akcji Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

- Należy podkreślić, że każdego roku odnotowuje się znaczną liczbę zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Częste spadki temperatur w okresie jesienno-zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych - mówi policjantka.

Dolnośląscy funkcjonariusze apelują także do wszystkich mieszkańców o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. - Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby. Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon - apeluje policjantka.

W powiecie ząbkowickim znajdują się dwie placówki pomocnicze dla osób bezdomnych i najuboższych.

  • Parafia Rzymsko – Katolicka pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich przy ul. św. Wojciecha 12 - jadłodajnia - 80 posiłków dziennie , tel. 74 815 14 71
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej „Nadzieja” w Bardzie – 5 miejsc hostelowych dla ofiar przemocy w rodzinie, tel. 74 817 15 52

Pełną listę ośrodków pomocniczych na terenie województwa dolnośląskiego można znaleźć tutaj.

mwinnik / em24.pl na pods. inf. z KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA