Express-Miejski.pl

Uczniowie sadzili żonkile w ramach akcji „Pola nadziei”

Już po raz piąty uczniowie ziębickich szkół i przedszkoli posadzili żonkile na Placu Wolności w ramach akcji „Pola nadziei”.

Organizatorami akcji była gmina Ziębice i Stowarzyszenie Hospicjum Domowego „Nadzieja” ze Strzelina.

„Pola nadziei” to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Jednocześnie jest to szeroka i długotrwała akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty i solidarności z potrzebującymi, rozwijająca odruchy pomocy i empatii wobec chorych.

Tradycyjnie już delegacje szkół zasadziły na skwerku przy Placu Wolności 200 sadzonek żonkili żółtych. W sadzeniu pomagał im Tomasz Bafia - zastępca burmistrza Ziębic oraz Andrzej Regner - dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

ms. / em24.pl / UM Ziębice

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uczniowie sadzili żonkile w ramach akcji „Pola nadziei”

  2017-10-15 14:39:23

  gość: ~takitam

  Cytat z artykułu:
  „Pola nadziei” to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym."


  i kolejny:
  "Tradycyjnie już delegacje szkół zasadziły na skwerku przy Placu Wolności 200 sadzonek żonkili żółtych. W sadzeniu pomagał im Tomasz Bafia - zastępca burmistrza Ziębic oraz Andrzej Regner - dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach."


  Pytanie:
  W jaki sposób w/w działania pozyskały pieniądez na pomoc chorym ?

 • 2017-10-16 10:23:41

  gość: ~aaa

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  na wiosnę kwiaty są ścinane i dzieciaki sprzedają je na terenie miasta - środki ze sprzedaży przekazywane są na hospicjum.Taka akcja jest przeprowadzana co roku.

REKLAMA