Express-Miejski.pl

Przywłaszczył sobie sporą sumę pieniędzy. - Nie myślałem, że tak szybko mnie zatrzymacie - mówił

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

30-latek tankował auto na jednej z ząbkowickich stacji paliw i zostawił w niej portfel z dużą sumą pieniędzy oraz dokumentami. Te szybko znalazły nowego właściciela.

Całe zdarzenie miało miejsce 8 października po godz. 6 rano. 30-letni mężczyzna zaraz po zatankowaniu samochodu, zapłacił za paliwo, wsiadł do pojazdu i pojechał do Krakowa. W drodze zorientował się, że nie ma portfela. Domyślił się, że może zostawił go na stacji paliw i zadzwonił do mieszkającego w Ząbkowicach Śląskich kolegi, aby ten udał się na stację i zapytał o zgubę. Portfela jednak nie było. Pracownica stacji odtworzyła nagranie z monitoringu i potwierdziła, że jakiś mężczyzna zabrał pozostawiony portfel. Sprawa trafiła na policję.

Policjanci po obejrzeniu nagrania rozpoznali mężczyznę i ustalili jego dane. Już około godz. 12 mundurowi pojawili się u 40-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. - Mężczyzna nie miał zamiaru oddać zguby. Po rozmowie oddał portfel, w którym jednak brakowało kilkuset złotych. Twierdził, że tylko taka kwota w nim była i oddaje ją w całości. Policjanci znając kwotę, jaka była w portfelu nie uwierzyli mężczyźnie, przeszukali mieszkanie i w portfelu 40-latka odnaleźli dokładnie taką kwotę, jakiej brakowało poszkodowanemu. Po przewiezieniu do komendy mężczyzna podczas składania zeznań przyznał, że rano odwiedził stację benzynową, by kupić sobie piwo, zobaczył pozostawiony portfel i go zabrał. Gdy zorientował się, że jest w nim spora gotówka, podzielił ją i część ukrył w domu, a 50 zł wydał na piwo i drobne artykuły. Jak sam przyznał, nie spodziewał się, ze tak szybko zostanie zatrzymany przez policjantów - relacjonuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Poszkodowany 30-latek odzyskał zgubę, a 40-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo przywłaszczenia mienia. Grozi za to nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

ms. / em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA