Express-Miejski.pl

Zabójstwo w Witostowicach. Policjanci z Archiwum X wyjaśnili zbrodnię sprzed trzech lat

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Policjanci z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyjaśnili kolejną zbrodnię. Sprawa dotyczy zabójstwa z 2014 roku w Witostowicach (gm. Ziębice).

Badając okoliczności zdarzenia policjanci współpracowali z Prokuraturą Okręgową w Świdnicy. Do chwili obecnej zatrzymano już i tymczasowo aresztowano pięć osób podejrzanych o zabójstwo, pomocnictwo i składanie fałszywych zeznań. Część podejrzanych w czasie zatrzymania przebywało poza granicami Polski.

Sprawa dotyczy zabójstwa z 2014 roku 56–letniego wówczas mężczyzny. Do zbrodni doszło w powiecie ząbkowickim na terenie gminy Ziębice. W lipcu mężczyzna zniknął z domu, a jego rodzina zgłosiła zaginięcie. Przez długi czas nie udawało się ustalić, gdzie przebywa poszukiwany i co się z nim stało. Aż do teraz. Sprawą zajęli się policjanci z Archiwum X. Prowadzona przez nich analiza zebranych wcześniej materiałów, dalsza praca operacyjna, a także realizowane czynności, w tym przeszukiwania terenu, pozwoliły ustalić, że 56-latek został zamordowany.

Prowadzone ponownie przeszukiwanie terenu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz specjalnie wyszkolonego policyjnego psa doprowadziły do ujawnienia w jednym z kompleksów leśnych szkieletu najprawdopodobniej zamordowanego mężczyzny.

Gromadzony przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania w tej sprawie pięć osób (dwie kobiety i trzech mężczyzn). Wszyscy, w zależności od swojej roli w tej zbrodni usłyszeli zarzuty zabójstwa, pomocnictwa i mataczenia w sprawie.

Trzy osoby przebywały poza granicami Polski. Po zabójstwie wyjechały do Anglii i Niemiec. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie, na wniosek świdnickiej prokuratury, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani. Ostatniego z nich policjanci z Archiwum X zatrzymali współpracując ze Strażą Graniczną w miniony piątek na terenie wrocławskiego lotniska.

Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu badają drobiazgowo wszystkie wątki tej sprawy.

ms. / em24.pl / KWP Wrocław

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA