Express-Miejski.pl

Policjanci z regionu wzięli udział w sztafecie rowerowej „Kręcimy dla Marcina”

Ząbkowicki zespół przekazał bransoletkę, symbolizującej sztafetową pałeczkę, drużynie wałbrzyskiej, która w trasę wyruszyła tego samego dnia o godz. 11:30 fot.: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 października ząbkowiccy funkcjonariusze policji wyruszyli na jednośladach do Wałbrzycha w ramach charytatywnej akcji „Mundur na rowerze”.

Akcja rozpoczęła się 22 września w Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim. Jej koniec zaplanowano na 14 października w Białymstoku. Łącznie sztafeta trwa 23 dni, pokonując ponad 4 tys. kilometrów

Ideą rajdu jest nie tylko propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, m.in. przez jazdę na rowerze, ale przede wszystkim zbiórka środków na leczenie Marcina - funkcjonariusza Komendy miejskiej Policji w Rzeszowie, który choruje na nowotwór. 

Z Ząbkowic Śląskich do Wałbrzycha mundurowi wyruszyli w składzie: asp. Kamil Zawalski, asp. Michał Adamczyk, asp. szt. Krzysztof Bednarczyk, asp. szt. Artur Sikorski, mł. asp. Michał Wojtaszek, mł. asp. Artur Wołyniec, asp. szt. Arkadiusz Skoczylas i st. sierż. Damian Bieńko, przy wsparciu Marcina Trzaski z komendy Wrocław Stare Miasto.

Ząbkowicki zespół przekazał bransoletkę, symbolizującej sztafetową pałeczkę, drużynie wałbrzyskiej, która w trasę wyruszyła tego samego dnia o godz. 11:30. W skład ekipy z Wałbrzycha weszli m.in. miejscowi policjanci, jak również z Żarowa oraz Wrocławia, a także żona jednego z mundurowych. Zespół godz. 16 dotarł do siedziby komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, skąd sztafeta ruszyła dalej do Oleśnicy. 

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA