Express-Miejski.pl

Orkan Ksawery nad Polską. W Ząbkowicach Śląskich drzewo przewróciło się na budynek mieszkalny

Łącznie od godz. 18.20 w czwartek do godz. 1.20 w piątek strażacy interweniowali dziewiętnaście razy. W działaniach udział wzięły dwadzieścia dwa zastępy straży pożarnej. fot.: OSP Stoszowice

Strażacy usuwali głównie drzewa i gałęzie, które blokowały ruch na drogach. Interweniowali też przy ul. Mickiewicza w Ząbkowicach Śląskich, gdzie drzewo spadło na dom.

- W wyniku zdarzenia na ul. Mickiewicza na szczęście nikt nie ucierpiał. Uszkodzone zostało okno balkonowe oraz ogrodzenie posesji. Wstępne straty oszacowano na około 3 tys. zł - informuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

Pozostałe interwencje związane były z usuwaniem powalonych drzew oraz połamanych gałęzi, które blokowały ruch na drodze, m.in. w Ząbkowicach Śląskich, Kamieńcu Ząbkowickim, Kluczowej, Koloni Budzów oraz Srebrnej Górze.

- Łącznie od godz. 18.20 w czwartek do godz. 1.20 w piątek interweniowaliśmy dziewiętnaście razy. W działaniach udział wzięły dwadzieścia dwa zastępy straży pożarnej. W dniu dzisiejszym spływają do nas kolejne zgłoszenia o połamanych drzewach i gałęziach, które są na bieżąco przekazywane do realizacji - melduje strażak.

Jak informuje Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski, na swoim Twitterze na Dolnym Śląsku poszkodowanych zostało trzynaście osób, w tym dwoje dzieci i dwóch strażaków. Wiatr wiał z prędkością przekraczającą 100 km/h, a straż interweniowała na terenie województwa ponad 1.6 tys. razy.

mwinnik / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Orkan Ksawery nad Polską. W Ząbkowicach Śląskich drzewo przewróciło się na budynek mieszkalny

    2017-10-09 21:49:59

    gość: ~eeeeee

    ostatnio dodany post

    eeeeee

REKLAMA


REKLAMA