Express-Miejski.pl

Rowerzyści odwiedzili gminę Ziębice. Dolnośląski Zlot Rowerowy za nami [FOTO]

Dolnośląski Rajd Rowerowy fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend do Henrykowa zjechali się rowerzyści z Dolnego Śląska i nie tylko, aby wziąć udział w Dolnośląskim Zlocie Rowerowym.  

Impreza trwała dwa dni, miłośnicy jednośladów w rekreacyjnej przejażdżce rowerowej mogli pozwiedzać gminę Ziębice oraz Strzelin.

Pierwszego dnia Rekreacyjny Rajd Rowerowy wystartował z Henrykowa, uczestnicy jechali w grupach piętnastoosobowych. - Wyjedziemy z Henrykowa przez miejscowość Krzelków do Czerńczyc, gdzie zatrzymamy się po raz pierwszy. Tam zatrzymamy się przy starej remizie strażackiej, gdzie będziemy mogli zobaczyć jeden z najstarszych wozów konnych, drewnianych, strażackich z XVIII w. W tym miejscu chwilę odpoczniemy. Następnie drogą polną przez miejscowości Rososznica i Służejów wyruszymy do Ziębic. Tam zatrzymamy się w kilku miejscach: przy Bramie Paczkowskiej, Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego, pojedziemy również do parku miejskiego, gdzie zatrzymamy się pod pomnikiem Orła Pruskiego. Stamtąd zjedziemy do lasu Henrykowskiego zatrzymamy się przy źródełku, następnie przez skałki skalickie, tam również będziemy mieli chwile odpoczynku i wrócimy do Henrykowa - mówił o planie trasy rowerowej Rafał Śledź z urzędu miejskiego w Ziębicach.

Drugiego dnia odbyła się Dolnośląska Setka Rowerowa, w której udział wzięło prawie trzydzieści osób. Trasa przebiegała po drogach powiatu ząbkowickiego i strzelińskiego. Wyruszono z Henrykowa do Strzelina, potem do Borowa, skąd rowerzyści wracali do Henrykowa. Organizatorzy przewidzieli również, krótszą trasę – na pięćdziesiąt kilometrów, jednak ta wyprawa nie odbyła się z powodu braku chętnych.

Atrakcjami towarzyszącymi imprezie były: nocne zwiedzanie Klasztoru Księgi Henrykowskiej, loteria czy znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Odbyło się także spotkanie z Marcinem Korzonkiem, instruktorem turystyki rowerowej.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszeniu Promocji Sportu FAN we Wrocławiu we współpracy z gminą Ziębice i samorządem wojewódzkim.

mwinnik / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Roweryści odwiedzili gminę Ziębice. DRR za nami [FOTO]

  2017-10-03 15:52:02

  gość: ~camel

  Prosimy o zdjęcia z drugiego dnia z Dolnośląskiej Setki Rowerowej.

 • 2017-10-10 11:54:50

  gość: ~camel

  ostatnio dodany post

  Przydała by się malutka wzmianka kto przyjechał pierwszy na metę, chodzi o Dolnośląską setkę, a tu nic cisza nawet żadnego zdjęcia nie ma.

REKLAMA


REKLAMA