Express-Miejski.pl

Rowerowe ściganie w Bardzie. Ósma edycja zawodów MTB Jesień w Mieście Cudów [FOTO]

Zawody MTB w Bardzie fot.: Karol Fester

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Około stu zawodników wzięło udział w ósmej edycji zawodów „MTB Jesień w Mieście Cudów” w Bardzie. Zawodnicy rywalizowali na dwóch trasach mini (20 km) oraz mega (35 km).

W kategorii mini OPEN najlepszy okazał się Jan Piasecki z Bielawy, który 20-kilometrowy dystans pokonał w czasie 46 minut i 38 sekund. Zaraz za nim na metę wpadł Michał Gołębiewski również reprezentujący UKS Dream-Bike Bielawa, a miejsca na podium dopenił Paweł Kulikowski z Kłodzka, docierając na metę po 47 minutach i 44 sekundach. 

Wśród pań na dystansie mini OPEN rywalizowały tylko dwie zawodniczki. Paulina Bernaczek okazała się szybsza od Karoliny Lesków (obie UKS Kusy Bardo) i zwyciężyła kategorię kobiet z czasem 56 minut i 20 sekund, dojeżdżając na metę prawie dziesięć minut szybciej od swojej klubowej koleżanki.

Na dystansie mega OPEN zwycięstwo powędrowało do Mikołaja Dziewy z SGR Specialized, który zameldował się na mecie po 1 godzinie 28 minutach i 56 sekundach. Bardzianin zwycięstwo odniósł po emocjonującym finiszu, na którym okazał się szybszy od Tomasa Sevcu z Police nad Metuji w Czechach. Trzecia lokata także przypadła Czechowi. Był nim Lukas Cap, który do zwycięzcy stracił ponad dwie minuty. Zwycięzca oprócz statuetki i nagród rzeczowych otrzymał nagrodę finansową w wysokości 300 zł. Czesi za drugie i trzecie miejsce zgarnęli kolejno 200 i 100 zł.

Wśród pań na dystansie mega OPEN pierwsze miejsce także powędrowało do Czech, a konkretnie do Ajany Adamkovej z Trutnova, która jako jedna z dwóch kobiet zmierzyła się z dystansem. Na trasie była też bardzianka Justyna Zając, lecz po przejechaniu dystansu mini zdecydowała się zejść z trasy. Zwyciężczyni oprócz nagród rzeczowych i statuetki także otrzymała nagrodę w wysokości trzech stówek.

Podczas zawodów zorganizowano również wyścigi dla najmłodszych uczestników. Były kategorie żaków, szkrabów i szkrabiątek, a trasa w zależności od kategorii wynosiła od kilkuset metrów do kilku kilometrów. Wśród zawodników znaczną część stanowili najmłodsi adepci kolarstwa z Fundacji Oświatowej „Salamandra” działającej na terenie bardzkiej gminy.

Kategoria żaków (OPEN):

1. Natalia Grzegorzewska (Krosnowice), czas: 5 minut, 17 sekund
2. Leszek Jaśkiewicz (Nowa Ruda), czas: 5 minut, 24 sekundy
3. Błażej Staniak (Dzbanów), czas: 5 minut, 50 sekund

Kategoria szkrabów (OPEN):

1. Konrad Staniak (Dzbanów), czas: 52 sekundy
2. Miłosz Ruciński (Bardo), czas: 57 sekund 
3. Adrian Bereś (Olszyniec), czas: 1 minuta

Kategoria szkrabiątka (OPEN):

1. Wojciech Nowinowski (Kłodzko), 56 sekund
2. Bartosz Węgrzyn (Bardo), 1 minuta i 3 sekundy
3. Wiktor Nowinowski (Kłodzko), 1 minuta 9 sekund

Pełna lista wyników dostępna tutaj [KLIK].

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rowerowe ściganie w Bardzie. Ósma edycja zawodów MTB Jesień w Mieście Cudów [FOTO]

  2017-10-02 15:43:25

  gość: ~Czytelnik

  Realizacja projektu bo tak było napisane artykule w Gminie Bardo ogolnie to dobra sprawa, organizatorzy mają okazje sobie dorobić do pensji.
  Inni maja dobrą zabawę i mile spedzają czas. Oby więcej takich działań. Dobra robota ukłony dla Gimnazjum i klubu szkolnego.

 • 2017-10-02 16:15:34

  gość: ~pytajnik

  @~Czytelnik
  A gdzie artykule w Gminie Bardo napisane było, że organizatorzy dorabiają do pensji? Pieniądze z projektu przeznaczane są w całości na koszty organizacyjne, a nie pensje.

 • 2017-10-03 09:20:57

  gość: ~Czytelnik

  ostatnio dodany post

  @~pytajnik
  Uderzyć w stól i jest tłumaczenie , koszty organizacyjne projektu, oczywiście to sprawa wewnętrzna, nikt nie wnika.Ósma edycja to już o czymś świadczy. Spokojnie to i tak jest dobra robota.

 • 2017-10-02 15:52:26

  gość: ~xxx

  Dlaczego nie byli nagradzani kolarze w kategoriach ? skoro tak było napisane w regulaminie.

 • 2017-10-02 18:30:58

  gość: ~Uczestniczka

  Fajne zawody, brawo panie Darku!

REKLAMA


REKLAMA