Express-Miejski.pl

Elementy odblaskowe. Piesi wciąż o nich zapominają. Dziś wzmożone działania kontrolne

zdjęcie ilustracyjne fot.: Policja

Policjanci prowadzą dziś wzmożone działania kontrolne. Szczególną uwagę będą zwracali na stosowanie przez osoby piesze elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Ząbkowiccy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. 

Według policyjnych statystyk wiele wypadków spowodowali piesi, którzy ponieśli śmierć lub doznali poważnych obrażeń ciała. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. - Na respektowanie tego obowiązku przez pieszych policjanci zwracają uwagę w codziennej służbie, natomiast 21 września mundurowi na terenie powiatu ząbkowickiego przeprowadzą wzmożone działania kontrolne, w trakcie których szczególną uwagę będą zwracali właśnie na stosowanie przez osoby piesze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych - tłumaczy Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Tylko przez 8 miesięcy tego roku policjanci na terenie powiatu ząbkowickiego ujawnili 109 wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez pieszych do obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Za brak respektowania tego przepisu grozi mandat w wysokości do 100 złotych.

KPP w Ząbkowicach Śląskich

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Elementy odblaskowe. Piesi wciąż o nich zapominają. Dziś wzmożone działania kontrolne

  2017-09-25 15:20:33

  gość: ~oswietlenie

  My mieszkancy Opolnicy gm Bardo blagamy policje o oswietlenie ulic co poprawi nnasze bezpieczenstwo ! Olal nas Burmistrz, radni bezradni olewaja temat! Prosimy o pomoc

 • 2017-09-25 17:36:37

  gość: ~Xyz

  ostatnio dodany post

  Bardzo dobrze ! Jestem kierowcą od kilku lat i mówi się że to zawsze wina młodych. Przez ostatnie kilka dni padał deszcz jechałam w terenie zabudowanym z prędkością dozwoloną po godz 19 padał deszcz i widoczność była ograniczona mimo lamp pieszego zauważyłam w ostatniej chwili !ubrany był na czarno bez
  Odblasków ponad to nie przechodził na pasach i ja się pytam kto byłby winien gdybym go potrąciła ?! Piesi czasami są bez wyobraźni. Noście odblaski to uratuje Wan życie !!

REKLAMA