Express-Miejski.pl

Głowacki postawił kropkę nad i. Ząbkowiczanin z pucharem XDL Sportbike Freestyle Championship Series

Marcin Głowacki z pucharem za zwycięstwo w zawodach XDL Sportbike Freestyle Championship Series 2017 fot.: XDL Championship

- W głębi ducha mogę powiedzieć, że jestem spełnionym sportowcem – mówił Marcin Głowacki po końcowym triumfie w XDL Sportsbike Freestyle Championship Series w stuntcie.

28-latek z Ząbkowic Śląskich wygrał klasyfikację generalną najbardziej prestiżowych zawodów motocyklowych (tricki i akrobacje na motocyklach), które odbywały się w Stanach Zjednoczonych. Do zestawienia końcowego brane były wyniki osiągane podczas czterech rund. Każda z nich odbywała się w innych miastach: Braselton (stan: Georgia), Sonoma (stan: California), Pittsburgh (stan: Pensylwania) oraz Birmingham (stan: Alabama). Dwie z tych rund popularny „Korzeń” wygrał, raz zajął drugie miejsce, a w ostatniej rundzie, rozgrywanej w miniony weekend, stanął na najniższym stopniu podium.

W miniony weekend zwycięstwo powędrowało do debiutanta w tych zawodach Mike Jensena z Danii. Na drugim miejscu uplasował się Bill Dixon – czterokrotny mistrz XDL National Championship Series. Jego dominację w tym roku przerwał jednak Marcin Głowacki, który już po trzech rundach miał zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. W Birmingham na obiektach Barber Motorsports Park 28-letni ząbkowiczanin tylko przyklepał swój sukces, zajmując trzecie miejsce.

Dominator

Tak Marcina Głowackiego nazwali organizatorzy zawodów, podsumowując cały cykl imprezy. - [...] Kyle Sliger i Bill Dixon z zaciekawieniem oczekiwali na przyjazd rywali zza granicy. Wśród międzynarodowych konkurentów pojawił się również Marcin Głowacki z Polski, który całkowicie zdominował tegoroczne zawody, czterokrotnie stając na podium, z czego dwukrotnie na pierwszym miejscu. [...] Warto zaznaczyć, że 28-latek podczas drugiej rundy w Sonomie doznał pechowego upadku, jednak zdołał się pozbierać, naprawić swój motocykl i podczas trzeciej rundy rozgrywanej w Pittsburghu znów nie miał sobie równych. Marcin gratulujemy i pamiętaj, w przyszyłym roku wszyscy będą chcieli Cię pokonać. Już nie możemy się doczekać jak będziesz odpierał ataki rywali podczas kolejnej edycji. Bill i Kyle - dzięki za walkę do samego końca. To były naprawdę wielkie emocje - informuje o sukcesie polskiego stuntera oficjalna strona zawodów.

Głowacki: W głębi ducha powiedzieć, że jestem spełnionym sportowcem

- Puchar XDL Sportbike Freestyle Championship Series 2017 jest w moich rękach. Na tę chwilę czekałem 10 lat. Spełnienie marzeń i zwieńczenie wieloletniej pracy. W tym momencie mogę w głębi ducha powiedzieć, że jestem spełnionym sportowcem. Dziękuje rodzinie, znajomym, sponsorom za wsparcie oraz wszystkim którzy wierzyli we mnie i trzymali mocno kciuki – mówi o swoim sukcesie 28-letni ząbkowiczanin, który pozostawił za swoimi plecami dwóch zawodników gospodarzy Dixona i Sligera, głównych faworytów do zgarnięcia pierwszego miejsca.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Głowacki postawił kropkę nad i. Ząbkowiczanin z pucharem XDL Sportbike Freestyle Championship Series

    2017-09-21 21:47:50

    gość: ~Zenek

    ostatnio dodany post

    Niech ząbkowicka policja wlepi mu kolejny mandat w nagrodę.Gratylacje Marcin!

REKLAMA