Express-Miejski.pl

19-latek chodził po domach i kradł portfele. Jest w rękach policji

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Zatrzymano 19-latka, który za pomocą wcześniej skradzionej karty bankomatowej płacił za zakupy. Za kradzież i włamania grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

30 sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich zgłosił się młody mężczyzna i powiadomił, że dzień wcześniej skradziono mu portfel z dokumentami i kartą bankomatową. - Poszkodowany po powrocie z pracy położył się spać nie zamykając drzwi wejściowych. Sprawca wszedł do mieszkania i zabrał pozostawiony w przedpokoju portfel wraz z kartą bankomatową i dokumentami - informuje Ilona Golec, oficer prasowa z ząbkowickiej policji.

Sprawca za pomocą karty zrealizował sześć transakcji. - Policjanci ustalili, że karta była wykorzystywana w Kłodzku – tam konto połączone z kartą zostało „wyczyszczone” - dodaje policjantka.

Funkcjonariusze po kilku dniach ustalili i zatrzymali 19-latka, mieszkańca Ząbkowic Śląskich. Jak się okazało, chłopak miał już na swoim koncie podobne przestępstwa - Za każdym razem działał podobnie. Odwiedzał budynki mieszkalne i sprawdzał, które mieszkania są otwarte, po czym cicho wchodził do nich i kradł to, co było najbliżej wejścia - mówi oficer prasowa.

19-latek przyznał się do popełnionego czynu, stanie przed sądem i grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. - Przestrzegamy, przed pozostawieniem niezamkniętych drzwi do mieszkania. Zajmując się czymś w domu lub kładąc się spać należy odpowiednio zabezpieczyć drzwi wejściowe aby nie stracić cennych przedmiotów - przestrzega Ilona Golec.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA