Express-Miejski.pl

Krewmaniacy zebrali prawie 11 litrów krwi

Około 30 osób zgłosiło się aby oddać krew, 24 z nich pomyślnie przeszło badania i konsultacje lekarskie fot.: KREWmaNIACY

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 września w Centrum Terapeutycznym w Ząbkowicach Śląskich miała miejsce zbiórka krwi.

- Chociaż wrzesień przywitał nas nieco jesienną aurą, to na naszych krwiodawców zawsze możemy liczyć. Aby podzielić się tym drogocennym lekiem, zgłosiło się około 30 osób, z których pomyślnie przeszło badania i konsultacje lekarskie aż 24 osoby. Łącznie zebrano 10,8 litrów krwi - pisze na stronie KREWmaNIAKÓW Justyna Binkowska. - Wszystkim z całego serca dziękujemy za piękną postawę oraz chęć podzielenia się cząstką siebie z drugim człowiekiem. Zapraszamy także na naszą ostatnią ząbkowicką zbiórkę w tym roku, która odbędzie się 7 listopada – dodaje Binkowska.

Zbiórkę zorganizowało stowarzyszenie Krewmaniaków przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Najbliższy punkt, w którym można oddać krew znajduje się w Kłodzku w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (NZOZ) przy ul. Szpitalnej 1, od poniedziałku do piątku, w godz. od 07.30 do 11.30 oraz w Dzierżoniowie, w piątki w godz. 9 do 13 w rynku przed urzędem miasta.

Warto zaznaczyć, że każdemu pracownikowi za oddanie krwi przysługuje dzień wolny lub zwolnienie z pracy na kilka godzin. Warunkiem otrzymania dodatkowego dnia wolnego jest okazanie pracodawcy zaświadczenia ze stacji krwiodawstwa.

 

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA