Skałki i Unia grają dalej w pucharze, Zamek odpuścił

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Po rzutach karnych awans do dalszej fazy okręgowego Pucharu Polski wywalczyły Skałki Stolec. W kolejnej fazie zagra również Unia Bardo. Zamek oddał mecz walkowerem.

Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Stolcu, gdzie miejscowe Skałki pokonały po rzutach karnych ligowego rywala i spadkowicza z IV ligi - Piasta Nowa Ruda. Stolczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie po trafieniu Mariusza Józwiszyna, który wykorzystał dogranie Dawida Molędy. Noworudzianie odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron dorzucili drugiego gola autorstwa Krzysztofa Miki i wydawało się, że są blisko awansu do kolejnej rundy. Na kwadrans przed końcem kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się jednak Marcin Wiśniewski i doprowadził do remisu.

Po 90. minutach nie było więc zwycięzcy i o awansie zadecydował konkurs rzutów karnych. Te lepiej wykonywali stolczanie (gole zdobyli: Kupiec, Pietrzak, idzi, Prokop, nie trafił Iwanicki) i ostatecznie wywalczyli awans do kolejnej rundy. W tym miejscu warto nadmienić dobrą postawę drugiego bramkarza Skałek - Michała Piotrowskiego, który zdołał obronić dwie jedenastki. W kolejne rundzie podopieczni Tomasza Starczynowskiego zagrają z trzecioligową Lechią Dzierżoniów.

Łatwą przeprawę pucharową miał inny zespół z powiatu ząbkowickiego. Czwartoligowa Unia Bardo bez problemu uporała się z beniaminkiem A-klasy - zespołem ATS Wojbórz, zwyciężając 9:2. Bardzianie już po 15. minutach prowadzili 4:0, a w całym meczu na listę strzelców wpisali się: Daniel Chęciński x4 (nowy nabytek Unii wypożyczony z Bielawianki Bielawa), Kamil Olejarnik x2, Andrzej Wiszowaty, Krzysztof Czachor oraz nominalny bramkarz Piotr Sójka, który zagrał w polu. W kolejnej rundzie bardzianie zmierzą się z Victorią Tuszyn lub Kryształem Stronie Śląskie. Pojedynek pomiędzy tymi ekipami odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Z wyjazdu do Lubawki zrezygnował Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Podopieczni Arkadiusza Albrechta oddali mecz walkowerem i tym samym odpadli z dalszej rywalizacji. Spotkanie pomiędzy Ślężą Ciepłowody a Orłem Ząbkowice Śląskie w przyszłym tygodniu.

Ślęża Ciepłowody – Orzeł Ząbkowice Śląskie – 13 września
Orzeł Lubawka – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:0 v.o. (goście zrezygnowali z wyjazdu)