Express-Miejski.pl

69 zawodników stawiło się na starcie III Biegu Przełajowego „Bardzka Piąteczka"

III edycja Biegu Przełajowego „Bardzka Piąteczka" fot.: UM Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Sportowcy mogli rywalizować na trzech dystansach: 5 km, 10 km oraz 15 km. Trasy poszczególnych biegów prowadziły przez drogi leśne i gruntowe częściowo utwardzone.

Największym zainteresowaniem cieszył się bieg na 5 km. Najszybsi pokonali go w niewiele ponad 20 minut. Zwycięzcą okazał się Jacek Margasiński z Ząbkowic Śląskich (czas: 21 min 18 sek.), drugi był Marcin Krupa z Nowej Rudy (czas: 21 min 21 sek.), a trzeci Adrian Radziszewski z Ząbkowic Śląskich, który do zwycięzcy stracił 23 sekundy. Wśród pań najlepsza była Aleksandra Grodecka z Ząbkowic Śląskich z czasem 26 min i 20 sek., druga Barbara Szpilarewicz z Lubnowa (czas: 26 min 47 sek.), a trzecia Jadwiga Sowińska z Barda (czas: 27 min 20 sek.), która jednocześnie okazała się najszybszą zawodniczką z gminy Bardo. Wśród mężczyzn ten tytuł przypadł Piotrowi Kociołowiczowi (czas: 22 min 19 sek.)

W biegu na 10 km triumfował Bartłomiej Waloszczyk z klubu ULKS Bystrzyca Kłodzka (czas: 42 min. 54 sek.), drugi był Maciej Cieciuch reprezentujący klub Oława Złotoryja (czas: 43 min. 55 sek.), a trzeci Maciej Błauciak z Ząbkowickiej Grupy Biegowej Frankenstein (4 miejsce w kat. OPEN). Co ciekawe, trzecia w kategorii OPEN i jednocześnie najszybsza wśród kobiet była Ewa Błauciak z gminy Ząbkowice Śląskie (czas: 48 min. 51 sek.). Wśród pań drugie miejsce zajęła Marta Bukowska z klubu Bielawska Akademia Biegania (czas: 51 min. 46 sek.), a trzecia na metę przybiegła Dominika Leszczyńska-Bogdał z ekipy ULKS Bystrzyca Kłodzka (czas: 58 min. 26 sek.).

Na najdłuższym, 15 km odcinku zwyciężył Paweł Bogdał z klubu ULKS Bystrzyca Kłodzka, któremu pokonanie trasy zajęło raptem 1h 7 min i 42 sek.. Drugi na mecie zameldował się Bogusław Tomaka z Ząbkowic Śląskich (czas: 1 godz. 9 min. 12 sek.), a trzeci był Maciej Tomaka (czas: 1 godz. 10 min. 31 sek.).

Pełną listę z wynikami można zobaczyć na stronie pomaru czasu ULTIMA SPORT [KLIK].

Nagrody najlepszym uczestnikom zawodów wręczał Tomasz Janik – radny Rady Miejskiej w Bardzie, który jest pomysłodawcą imprezy. Sponsorami biegu byli: gmina Bardo i Hotel Bardo, który zapewnił jedzenie oraz firma Ski Raft, która przekazała vouchery na spływy pontonowe.

UM Bardo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 69 zawodników stawiło się na starcie III Biegu Przełajowego „Bardzka Piąteczka"

  2017-09-07 12:26:11

  gość: ~hm

  ZNOWU nierzetelne kopiuj wklej ? zapomnieliście o najmłodszych i najstarszych uczetnikach o nagrodzie dla najlepszego bardzianina na 15 km itd. itd.. nie wspomnę o kategoriach wiekowych...

 • 2017-09-07 13:26:39

  gość: ~xx

  Pełną listę z wynikami można zobaczyć na stronie pomaru czasu ULTIMA SPORT [KLIK].

 • 2017-09-07 14:02:30

  gość: ~znawca

  ostatnio dodany post

  (this post was banned by administrator)

REKLAMA