Express-Miejski.pl

Kenijczyk najszybszy podczas „Ząbkowickiej Dychy”. Na starcie stanęło ponad 300 biegaczy [FOTO x422]

Czwarta edycja „Ząbkowickiej Dychy” w obiektywie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wycliffe Kipkoir Bikot z z Kenii okazał się najlepszym zawodnikiem czwartej edycji „Ząbkowickiej Dychy”. 29-latek pokonał 10 km trasę w czasie 31 min i 24 sek.

Na starcie zawodów stanęło łącznie ponad trzystu biegaczy. Start zawodników miał miejsce na ul. Powstańców Warszawy, a meta usytuowana była w sercu miasta – rynku. Trasa biegu prowadziła przez ulice Ząbkowic Śląskich, a także jego obrzeża.

Tuż za Bikotem na mecie zameldował się Kamil Karbowiak z Brzegu, tracąc do zwycięzcy trzy sekundy. 22-latek to aktualny Mistrz Polski do lat 23. Na trzecim miejscu podium stanął Szymon Belgrau z Międzyrzecza z czasem 32 min i 32 sek. Dwie minuty i sekundę później linię mety przekroczył Dariusz Boratyński z Wrocławia – zwycięzca ubiegłorocznej edycji „Ząbkowickiej Dychy”. Piąte miejsce trafiło do Macieja Sawickiego z Trzeboszowic (czas: 34 min 27 sek).

Medal i puchar dla najszybszej kobiety w kategorii OPEN powędruje za granicę. Bieg z czasem 37 min i 33 sek. wygrała Zita Kacser z Debreczyna (Węgry). Dwa pozostałe miejsca na podium przypadły już Polkom - zawodniczkom Wosiek Team. Druga była Dominika Napieraj, a trzecia Małgorzata Zieleń. Ta pierwsza do zwyciężczyni straciła 39 sekund, ta druga 2 min i 45 sek. Czwarte miejsce z czasem 40 min 27 sek. zajęła Anna Przyjazna, także wrocławianka i zawodniczka Wosiek Team. Nagrodę dla piątej najszybszej kobiety zgarnęła Sonia Rozumkiewicz ze Świdnicy (czas: 43 min 20 sek.).

Organizatorzy wyróżnili także najlepszych zawodników i zawodniczki z powiatu ząbkowickiego oraz samych Ząbkowic Śląskich. Nagrody nie dublowały się.

Najlepszym biegaczem podczas „Ząbkowickiej Dychy” reprezentującym gminę Ząbkowice Śląskie został Wojciech Ptak (czas: 37 min 25 sek.), drugi był Radosław Mielecki (czas: 37 sek. 32 min.), a na najniższym stopniu podium stanął Bogusław Tomaka (czas: 39 min 14. sek.). Czwarta lokata powędrowała do Marcina Pacholaka (czas: 39 min 33 sek.), a na piątym miejscu z czasem 41 min i 4 sek. ulokował się Jakub Schreiber (czas: 41 min 4 sek). Zwycięzca otrzymał 700 zł, wicemistrz gminy 500 zł, a pozostali kolejno: 300, 200 i 100 zł.

Wśród kobiet z gminy Ząbkowice Śląskie nagroda główna powędrowała do Ewy Błauciak z Tarnowa, która „Ząbkowicką Dychę” przebiegła w czasie 43 min. 50 sek. Druga lokata przypadła Aleksandrze Grodeckiej z Ząbkowic Śląskich (czas: 47 min 39 sek.), a trzecia Agnieszce Domagała, także z Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina (czas: 48 min 11 sek.). Tuż za podium uplasowała się Aneta Pitoń (czas. 50 min 17 sek.), a piątą pozycję zajęła Bożena Bogaczyńska-Adach (czas: 51 min 39 sek.). Panie otrzymały nagrody finansowe identycznej kwoty jak mężczyźni.

W klasyfikacji „najlepszych z powiatu ząbkowickiego” wśród mężczyzn z pierwszego miejsca cieszył się Andrzej Cendrowski z Jakubowa w gminie Ciepłowody (czas: 38 min 58 sek.), drugi był Dariusz Bodio z Ziębic, który zameldował się na mecie sekundę po Cendrowskim, a miejsca na pudle dopełnił Adrian Radziszewski z  Ząbkowic Śląskich z czasem 41 min 19 sek.

U pań dwa pierwsze miejsca trafiły do mieszkanek gminy ZiębiceMoniki Wójcik (czas: 44 min 42 sek.) oraz Moniki Dudek (czas: 46 min 33 sek.). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Leokadia Głowacka z Budzowa, przekraczając linię mety po 49 min i 11 sek. Najlepszy biegacz i biegaczka otrzymali bon w wysokości 250 zł, za drugie miejsce przypadła nagroda 150 zł, a zdobywcy trzecich lokat mogli cieszyć się ze „stówki”.

Najstarszym zawodnikiem imprezy był 76-letni Zenon Kostyniewicz (czas: 54 min 41 sek., 206 miejsce) z Pisarzowic, a tytuł najstarszej kobiety przypadł 63-letniej Teresie Nowak z Ziębic (czas: 1 godz. 1 min 14 sek, 270 miejsce).

W ramach ciekawostki warto dodać, że jeden z uczestników – Damian Cenarski z Byczenia – tradycyjnie już pokonał trasę, biegnąc na boso. Zawodnik zajął 202 miejsce z czasem 54 min i 58 sek.

Tradycyjnie po biegu seniorów odbył się bieg dla dzieci. Wzięło w nim udział 150 uczestników, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Mężczyźni +18 lat:
1. Michał Szpilarewicz
2. Marcin Czyż
3. Maciej Błauciak

Kobiety +18 lat:

1. Ewa Błauciak
2. Marta Bukowska
3. Patrycja Sowa

Mężczyźni +20 lat:

1. Dariusz Boratyński
2. Maciej Sawicki
3. Łukasz Markowicz

Kobiety +20 lat:

1. Anna Przyjazna
2. Sonia Rozumkiewicz
3. Sylwia Pietroczuk

Mężczyźni +30 lat :

1. Kamil Musielski
2. Wojciech Ptak
3. Łukasz Piskorz

Kobiety +30 lat:

1. Monika Dudek
2. Anna Gołębiewska
3. Agnieszka Domagała

Mężczyźni +40 lat:

1. Robert Figura
2. Grzegorz Marciaszek
3. Radosław Mielecki

Kobiety +40 lat:

1. Katarzyna Gajewska
2. Monika Pierzchała
3. Bożena Bogaczyńska-Adach

Mężczyźni +50 lat:

1. Dariusz Bodio
2. Roman Awrycewicz
3. Henryk Strzelczak

Kobiety +50 lat:

1. Leokadia Głowacka
2. Teresa Warzecha
3. Dorota Sowa

Mężczyźni +60 lat: 

1. Janusz Ferenc
2. Ryszard Gurgul
3. Stanisław Gil

Kobiety +60 lat:

1. Krystyna Świerk
2. Władysława Nocna
3. Teresa Nowak

Mężczyźni +70 lat:

1. Narcyz Jasiecki
2. Zenon Puszczewicz
3. Czesław Przybylski

ms. / em24.pl

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kenijczyk najszybszy podczas „Ząbkowickiej Dychy”. Na starcie stanęło ponad 300 biegaczy [FOTO x442]

  2017-08-28 11:16:25

  gość: ~takitam

  Chyba nigdy nie przestanę się dziwić, dlaczego pół miasta zostaje sparaliżowane tylko dlatego, że grupa ludzi chce sobie pobiegać, pojeździć motorkami, czy uprawiać inny sport.

  Dlaczego ten bieg KONIECZNIE musi odbywać się w mieście ?

  Przecież ta bieganina, to po prostu hobby i nic więcej.

  Moim zdaniem, cała ta grupa zainteresowanych bieganiną, powinna sama z własnych pieniędzy to finansować (jak każde inne hobby) i biegać sobie POZA MIASTEM, w taki sposób, żeby tym którzy nie podzielają ich pasji, po prostu nie przeszkadzać.

  Poza tym, ten bieg nazwany jest "Ząbkowicka dycha" i niech sobie to zabrzmi jak chce, ale nie rozumiem idei dopuszczania do biegu ludzi spoza Polski.

  Oczywiście gdyby organizator był osobą prywatną i całość byłby finansowana tylko z pieniędzy uczestników, to tylko ich sprawa kto może, a kto nie być uczestnikiem biegu, ale zdaje się, że organizatorem nie jest prywatna osoba.

 • 2017-08-28 11:29:28

  gość: ~Jakitam

  @~takitam Ty deeebil jesteś ... masakra. Mózg ci spleśniał i bredzisz jak kaczor po westernie. Nie wierzę, że tacy ludzie żyją na tym świecie i mają takie poglądy.

 • 2017-08-28 11:33:00

  gość: ~takitam

  @~Jakitam

  Miło przeczytać tak merytoryczny, pisany w porywającym stylu, mądry i przede wszystkim kulturalny komentarz.

 • 2017-08-28 11:33:27

  gość: ~Ja3

  @takitam - wiesz co oznacza słowo integracja czy jest ci zupełnie obce? wiesz co to są endorfiny czy też nie?

 • 2017-08-28 11:37:42

  gość: ~takitam

  @~Ja3

  Wiem ..... i .... co z tego ?

 • 2017-08-28 11:58:49

  gość: ~Ja3

  @~takitam

  To, że mieszkańcy gminy i turyści mają odczuwać radość z przebywania tutaj, korzystania z atrakcji, a udział w biegu to ogromna frajda i przyjemność. W Ząbkowicach Śląskich ostatnio sporo ludzi biega, powstała nawet grupa biegowa i cóż, biegacze podatki też płacą i coś dla nich robić warto ;-)

 • 2017-08-28 12:16:24

  gość: ~takitam

  @~Ja3

  gość: ~Ja3 napisał/a:
  "To, że mieszkańcy gminy i turyści mają odczuwać radość z przebywania tutaj"

  Ha ha ha ... zmuś ich do tego.


  gość: ~Ja3 napisał/a:
  " W Ząbkowicach Śląskich ostatnio sporo ludzi biega, powstała nawet grupa biegowa i cóż, biegacze podatki też płacą i coś dla nich robić warto"

  Zechcesz uzasadnić, dlaczego coś dla nich robić warto ?
  Dlaczego w ogóle państwo/miasto/gmina czy inny państwowy podmiot powinien wspierać czyjeś hobby ?

  Ja przykładowo lubię sobie wypić (takie hobby), czy jeśli postanowię zebrać grupę ludzi (np 100 osób) które również mają takie hobby, to mogę liczyć na wsparcie władz miasta i zamknięcie części rynku n czas zawodów w piciu wódy + ufundowanie nagród ?

  Zarówno bieganina, jak i spożywanie alkoholu to zajęcia przynoszące zadowolenie tylko uprawiającym je osobom i nikomu więcej.

 • 2017-08-28 22:09:18

  gość: ~taaaa

  @~takitam
  idąc tym tokiem myślenia nie finansujmy piłki nożnej i zawodników. zablokujmy tour de pologne i wszelkie maratony. niech biegają 40 tysi kolek wokół bieżni na stadionie. i koniecznie, ale koniecznie zabronmy organizować procesje Bożego ciała i pochody trzech króli i tym podobne. to wszystko przecież blokuje miasto! o - jeszcze targ we wtorek i piątek też jest nie teges bo centrum znów sparaliżowane. no jak można ma godzinę zablokować miasto z powodu kilku biegaczy? no jak żyć????? ps. hahahahaha

 • 2017-08-28 22:44:11

  gość: ~takitam

  gość: ~taaaa napisał/a:
  "idąc tym tokiem myślenia nie finansujmy piłki nożnej i zawodników. zablokujmy tour de pologne i wszelkie maratony. niech biegają 40 tysi kolek wokół bieżni na stadionie. i koniecznie, ale koniecznie zabronmy organizować procesje Bożego ciała i pochody trzech króli i tym podobne. to wszystko przecież blokuje miasto!"

  D O K Ł A D N I E TAK POWINNO BYĆ !

  Co do targowiska, to dawno nie byłem w Ząbkowicach, ale wydaje mi się, że raczej nie jest ono w centrum miasta i że nie blokuje niczego.
  Poza tym, targ nie służy do zabawy jak rownież nie słyszałem, żeby ludzie chodzili (czy jeździli) tam w celach rozrywkowych.

  Każdy dorosły człowiek sam powinien finansować swoje hobby czy zainteresowania, bez względu na to czy akurat nazywane jest to sportem czy procesją.

  Zechcesz uzasadnić, dlaczego WSZYSCY podatnicy powinni się składać na czyjeś zabawy tylko dlatego, że te nazywane są sportem ?

  Jednocześnie nie mam absolutnie nic do sportowców czy zabawy jeśli ktoś kto to lubi robić, robi to za swoje pieniądze.

  Ci wszyscy którzy lubią się pobawić w bieganinę, jazdę na motorkach czy w marsze religijne zwane procesjami, powinni to robić w taki sposób, żeby nie przeszkadzać tym którzy nie podzielają ich pasji.

  ----- Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. -----

 • 2017-08-28 23:51:38

  gość: ~Vvv

  @~takitam
  Zamknij morde

 • 2017-08-29 09:42:30

  gość: ~Jakitam

  @~takitam
  Tak jak napisałem wcześniej sądzę, że jesteś ograniczony intelektualnie i nie tylko. Podejrzewam jakieś zaszłości z przeszłości, może trauma z zajęć W-F np. problem z przeskoczeniem skrzyni.
  Idąc twoim tokiem myślenia to w Polsce nie powinno się finansować szkolnictwa bo ja nie mam dzieci więc dlaczego mam się na nie składać. Kto ma dzieci niech płaci za edukację dzieci ze swoich pieniędzy.
  Nie mam auta, więc dlaczego mam się składać na nowe drogi. Kto ma auto niech sam płaci na ich utrzymanie.
  Ja nie choruję więc dlaczego mam się składać na służbę zdrowia. Niech płaca ci co chorują.
  Nie lubię sportu więc dlaczego mam się składać na hale sportowe i boiska np. Orlik. Niech się składają ci co to lubią.

  Przykładów są miliony. Serio "takitam" jesteś naprawdę upośledzony umysłowo. Polecam jakiś podstawowy podręcznik na temat państwa i jego roli w życiu obywateli. Powtarzam nie wierze, że są tacy ludzie jak ty ... umysłowo ograniczeni.

 • 2017-08-29 11:26:27

  gość: ~takitam

  @~Jakitam

  Czy oprócz tego, że jestem głupi, masz coś`sensownego do powiedzenia/napisania ? , czyli np.:

  Zechcesz uzasadnić, dlaczego WSZYSCY podatnicy powinni się składać na czyjeś zabawy tylko dlatego, że te nazywane są sportem ?

 • 2017-08-28 23:49:06

  gość: ~Tede

  @~takitam
  Ze swoich pieniedzy - kolejny biznesmen sie znalazl. Na szczescie jest demokracja wiec zamknij morde

 • 2017-08-29 11:00:21

  gość: ~Ja3

  Nie karmcie trolla. Ja tylko zapytam: czy skoro ktoś przez godzinę nie wsiądzie do auta bo droga jest zablokowana to coś mu się stanie?

 • 2017-08-29 13:46:57

  gość: ~Obywatel

  @~Ja3
  Ale są jeszcze inne drogi którymi mozna sie poruszać bez problemu.A jak sie komuś nie podobaja imprezy Droga wolna prosze sie wyprowadzic na Bezludna wyspe jak nie potrawicie mieszkać w spoleczeństwie.Szerokiej drogi juz czas...

 • 2017-08-31 10:46:16

  gość: ~Ja3

  @~Obywatel

  O to, to! DOKŁADNIE.

 • 2017-09-04 12:01:05

  gość: ~Biegaczka

  @~takitam
  Rzadko się wypowiadam,ale jak człowiek czyta takie głupoty to aż głowa boli!
  Współczuje takim ludziom,którzy naprawdę mają tak nudne życie,że nie mają się do czego przyczepić.Pół miasta sparaliżowane? Hmmm a tak ciężko sobie zaplanować zakupy w innej godzinie? Naprawdę jedna godzina biegu to tak wiele.Wyczuwam głęboki żal dupy,proponuje ruszyć swoje cztery litery i przebiec się te 10km i może Pan zobaczy,że to nie jest zwykła "bieganina".Prostacki słownictwo dużo o Panu mówi.Nie dość,że pan nie brał udziału to jeszcze problem z związku z tym,że udział w biegu wziął Kenijczyk? Boże ludzie włączcie myślenie i nie rzucajcie tą nienawiścią! Każdy mógł wziąść udział ! Powtórzę każdy.Ale jak widać niektórzy wolą siedzieć przed kompem,wrzucać w siebie paczke chipsów i komentować Z NUDÓW! Jak to bardzo miasto na tym ucierpiało! Dla pańskiej wiadomości,BIEG W WIĘKSZOŚCI ODBYWAŁ SIĘ POZA MIASTEM!

 • 2017-09-04 18:17:03

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Biegaczka


  Witam miłą biegaczkę.

  Nie pierwszy to raz, kiedy zamiast napisać coś sensownego w temacie, ktoś (w tym przypadku Ty) pisze .... o mnie, czyli, że głupi jestem, chamowaty itp. itd.

  Zdążyłem już dawno przywyknąć, że jeśli ktoś nie ma argumentów, to próbuje ataków ad personam.
  Wierz lub nie, ale to najniższa forma próby dyskusji.

  Jeśli zatem zechcesz podyskutować o tym co jest tematem artykułu, albo z tezami postawionymi przeze mnie, to zapraszam do dyskusji.

  Natomiast jeśli chcesz sobie tylko ulżyć, to ... proszę bardzo :) nie mam nic przeciwko :)

  Przypomnę (jak zwykle w takich przypadkach) , że forum, czy ogólnie komentarze, właśni po to są, żeby każdy mógł wyrazić swoją opinie na dany temat.

  Ja mam taką, jaką mam nadzieję przeczytałaś z uwagą.

  Ty masz inną.

  Czy to znaczy, że Twoja opinia jest głupia ?

  Oczywiście nie, ale .... nie uzasadniasz jej w żaden sposób i nie próbujesz dyskusji z innym (w tym przypadku moim) zdaniem na ten temat, tylko sobie pokrzykujesz.

  Jeśli masz czas i ochotę, to najpierw przeczytaj (uważnie) wszystkie moje posty w tym wątku, a następnie jeśli zechcesz, to .... podyskutujemy :)

  Co Ty na to ?

REKLAMA


REKLAMA