Express-Miejski.pl

Prawie stu wędkarzy rywalizowało w Grand Prix Polski o Puchar Burmistrza Ząbkowic Śląskich

Wojciech Miernik ze szczupakiem mierzącym 85.3 cm. To druga pod względem wielkości złowiona ryba podczas dwudniowych zmagań fot.: Robert Gąstała

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend na zbiornikach wodnych Topola i Kozielno blisko stu wędkarzy wzięło udział w spinningowych Grand Prix Polski o Puchar Burmistrza Ząbkowic Śląskich.

Wędkarze sobotnie i niedzielne zmagania rozpoczynali wcześnie rano. Pierwsza tura rozpoczęła się w sobotę o godz. 8 i trwała do godz. 15 W niedzielę także łowiono siedem godzin, a rywalizację rozpoczęto pół godziny wcześniej. Wśród ponad 90 zawodników nie zabrakło wielu czołowych polskich wędkarzy, reprezentantów kraju i trenerów drużyny narodowej. Organizatorem imprezy było PZW Okręg Wałbrzych przy współpracy z gminą Ząbkowice Śląskie.

Zwycięzcą dwudniowych zmagań został Jarosław Krempa z Jeleniej Góry, reprezentujący Wędkarski Klub Sportowy „Bóbr”. Krempa, choć w żadnej z dwóch tur nie zajął pierwszego miejsca, to druga pozycja podczas sobotniego dnia i czwarta podczas niedzieli dała mu łącznie sześć punktów sektorowych i pierwszą pozycję. Tuż za nim uplasował się Wojciech Miernik z Walter Team Lorbas, który pierwszego dnia okazał się najlepszy, jednak w niedzielę zajął szóste miejsce i musiał ustąpić miejsca na czele klasyfikacji. Miernik podczas zawodów złowił też drugą rybę pod względem wielkości - szczupaka o długości ponad 85 cm. Jego zdobycz okazała się niespełna centymetr mniejsza od suma złowionego przez 48. Andrzeja Lipińskiego. Trzecie miejsce w zawodach powędrowało do Arkadiusza Gościnnego z Torunia (Fox Boats Lemigo WWKS), który podobnie jak wicemistrz zdobył siedem punktów sektorowych (piąte miejsce w sobotę i drugie w niedzielę), jednak zgromadził mniej punktów (mniejsza waga ryb) i musiał zadowolić się niższą lokatą. Najlepszą drużyną okazała się OKW Katowice Stepanow Fishing Team (Dariusz Wowra / Mateusz Kwieciński).

Minione zawody były czwartymi zaliczanymi do spinningowej klasyfikacji Grand Prix Polski 2017. Przed wędkarzami jeszcze dwa starty. Aktualnie na czele znajduje się Sebastian Mazur z Katowic (OKW Katowice 1), który w zawodach organizowanych przez PZW Okręg Wałbrzych zajął dziewiątą lokatę. Wraz z Marcinem Romańczukiem prowadzi on także w drużynowej generalce.

Lokalny akcent

W indywidualnej klasyfikacji generalnej po czterech zawodach z cyklu spinningowych Grand Prix Polski na 37 pozycji znajduje się Józef Wyspiański z Ziębic, notabene jedna z osób, dzięki której zawody wędkarskie takiej rangi odbyły się na zbiornikach Topola i Kozielno. Wyspiański w ubiegłym roku dostał się do kadry Polski i skutecznie zabiegał o organizację prestiżowych zawodów w okolicy. W miniony weekend ziębiczanin uplasował się na wysokim dziesiątym miejscu i uzyskał awans w klasyfikacji generalnej o 21 pozycji.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało liczne grono sędziów, wśród których znaleźli się wędkarze z okolicznych kół – PZW Ząbkowice Śląskie i PZW Ziębice. Przywitanie zawodników jak i wręczenie nagród dla najlepszych odbyło się na plantach zamkowych w Ząbkowicach Śląskich.

Wkrótce więcej zdjęć.

ms. / em24.pl

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Prawie stu wędkarzy rywalizowało w Grand Prix Polski o Puchar Burmistrza Ząbkowic Śląskich

  2017-07-17 21:58:01

  gość: ~Gość

  O ile się nie mylę to w zawodach spinningowych decyduje długość a nie masa ryb. Waga to urządzenie do wyznaczania masy a nie jednostka miary.
  Szkoda, że nie ma informacji ile ryb złowiono i mało zdjęć.

 • 2017-07-19 11:41:45

  gość: ~teżgość

  ostatnio dodany post

  @~Gość ...nie mylisz się, no i dlatego wszystkie wyniki podawane są w cm, a nie w kg :)

REKLAMA