Express-Miejski.pl

Zmiany personalne w ząbkowickich parafiach

Księża Bogdan Wolniewicz i Jan Sroka przez 29 lat służyli w ząbkowickiej parafii fot.: Parafia św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich

26 czerwca nastąpiły zmiany diecezjalne wśród księży. Na emeryturę odszedł m.in. ks Bogdan Wolniewicz, długoletni proboszcz parafii św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

Wraz z odejściem księdza Bogdana Wolniewicza w parafii nastąpiła także zmiana wikariusza. Ks. Jan Sroka został oddelegowany do Trzcianki koło Gawrolina, gdzie będzie koordynatorem życia księży związanych z Ruchem Focolari. 24 czerwca w kościele św. Jadwigi odbyła się msza pożegnalna duchownych, którzy przez 29 lat służyli w Ząbkowicach Śląskich. Nie brakowało wzruszających wspomnień i podziękowań nie tylko od przedstawicieli delegacji, ale także od wielu parafian, którzy spotkali się z kapłanami już po eucharystii.

Nowym proboszczem w parafii św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich mianowano księdza Dariusza Sakaluka – dotychczasowego administratora w Szalejowie Górnym. Wikariuszem będzie natomiast ksiądz Mateusz Pawlica, służący wcześniej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

Zmiana nastąpi też w parafii św. Anny w Ząbkowicach Śląskich Dotychczasowy wikariusz Grzegorz Todorowski został nowym administratorem kościoła w Szalejowie Górnym. W parafii św. Anny stanowisko wikariusza objął ksiądz Michał Jelonek, posługujący dotychczas w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zmiany personalne w ząbkowickich parafiach

    2018-08-10 09:46:41

    gość: ~Ania

    ostatnio dodany post

    Do księdza Sakulaka gdzie się podziała nasza organistka? Plotki chodzą , że gra non stop na plebanii a na kościół nie ma siły. Powiadają , że ksiądz przygotowuje Ją na recital w organowy w Paryżu i dlatego jest nie widziana od miesiąca. Wprowadził ksiądz własne prawo o nie spowiadaniu w niedzielę bo to dzień święty i należy go świecić / tylko w tej parafii /. Uważa ksiądz , że tym obraża się Pana Boga ? - a może własnym lenistwem bardziej i wygodnictwem ?. teraz wiem dlaczego odeszli nasi bo spowiadali w niedzielę i tym złamali prawo kanoniczne.

REKLAMA