Express-Miejski.pl

Piłkarze z DPS Opolnica na drugim miejscu w nadmorskim turnieju

Turniej eliminacyjny Seni Cup 2017 z udziałem podopiecznych DPS Opolnica fot.: Marek Stanny

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy rywalizowali w kolejnym turnieju piłki nożnej. Tym razem w dniach od 7 do 9 czerwca sportowcy przebywali w Pogorzelicy.

W nadmorskiej miejscowości odbywał się trzeci turniej kwalifikacyjny Seni Cup 2017 rozgrywany w ramach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych. Seni Cup to turniej dla osób niepełnosprawnych organizowany od siedemnastu lat w kilku europejskich krajach. Rozpoczyna się turniejami kwalifikacyjnymi rozgrywanymi równolegle w dziewięciu państwach takich jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa i Polska. Następnie najlepsi z turniejów kwalifikacyjnych spotykają się na mistrzostwach kraju, a później najlepsza z nich reprezentuje dany kraj w turnieju finałowym.

Rokrocznie rozgrywki eliminacyjne rozpoczynają się meczami obserwowanymi. Sportowcy z DPS Opolnica również rozegrali taki mecz. Odnieśli zwycięstwo i zostali zakwalifikowani do najsilniejszej grupy, co już w dużej mierze było sporym sukcesem.

- Kwalifikacja do najsilniejszej grupy świadczy o tym, jak wielki postęp zrobili ci chłopcy w okresie dwóch, trzech lat. Jeszcze nie tak dawno wspólnie z drugim trenerem twierdziliśmy, że grupa najsilniejsza jak na razie jest nie do osiągnięcia i bardzo się myliliśmy – mówi Marek Stanny, trener piłkarzy z DPS Opolnica. - Chłopcy pokazali, że dzięki ciężkiej pracy, determinacji i regularnym treningom można osiągnąć naprawdę wiele i to w krótkim odstępie czasu – dodaje.

Mimo debiutu w najsilniejszej grupie, podopieczni DPS Opolnica zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wygrywając większość meczów i zajmując ostatecznie drugie miejsce. Wygrała ekipa z Jaromina, która w całym turnieju zgromadziła tyle samo punktów co opolniczanie, jednak miała lepszy bilans bramkowy. W bezpośrednim meczu pomiędzy tymi ekipami padł remis. - To ogromny sukces, gdyż zespół z Jaromina od kilku lat jest wiodącą ekipą w najsilniejszej grupie – relacjonuje Stanny. Ostatecznie piłkarze z Opolnicy nie uzyskali promocji do turnieju głównego, jednak zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

W czasie trwania turnieju odbyły się także atrakcje towarzyszące. W tym roku wieczorna impreza integracyjna to disco w stylu lat 80-tych. Po zakończeniu wszystkich meczów odbyło się uroczyste zakończenie, gdzie rozdano puchary, medale i nagrody.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Piłkarze z DPS Opolnica na drugim miejscu w nadmorskim turnieju

    2017-06-21 13:44:20

    gość: ~xxx

    ostatnio dodany post

    Brawo chłopaki!!!! Tak dalej !!!!

REKLAMA