Express-Miejski.pl

Ulicę Kamieniecką przebudują jeszcze w tym roku? Gazownia deklaruje szybsze zakończenie wymiany rur

Gazownia zadeklarowała się do szybszego skończenia prac. Wraca szansa na remont ul. Kamienieckiej fot.: em24.pl

Jak bumerang powraca sprawa związana z remontem ulicy Kamienieckiej w Ząbkowicach Śląskich. Gazownia zadeklarowała, że do końca sierpnia wykona swój zakres prac.

To może być przełomowa informacja w sprawie przebudowy 1.3 km odcinka drogi. Na majowej sesji rady miejskiej burmistrz Marcin Orzeszek informował radnych, że remont w tym roku prawdopodobnie nie zostanie wykonany, a gmina nie skorzysta z dofinansowania. Powód? Gazownia po dwóch latach korespondencji w końcu zadeklarowała wymianę rur w ziemi na tym odcinku drogi, jednak ukończenie prac zaplanowała na grudzień. Oznaczało to, że samorząd miałby tylko kilkanaście dni (przy dofinansowaniu wykonanie prac jest konieczne do końca 2017 roku) na wykonanie przebudowy, co fizycznie było nie do zrealizowania.

W ostatnim czasie gmina doszła jednak do porozumienia ze spółką gazownictwa. - Po wielokrotnej wymianie korespondencji i spotkaniach przedstawicieli gminy Ząbkowice Śląskie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa, doszliśmy do porozumienia w sprawie szybszego zakończenia wymiany rur gazowych - tłumaczy Stanisław Moderski z ząbkowickiego urzędu miasta. Zadeklarowany termin to koniec sierpnia. Teraz decyzja odnośnie remontu części ul. Kamienieckiej należy do radnych. Jeżeli poprzez uchwałę wyrażą oni zgodę na wykonanie przebudowy trasy to decyzja ta będzie wiązała się ze zwiększeniem deficytu budżetu na rok 2017.

Gmina na remont drogi pozyskała około 1.3 mln zł z budżetu województwa. Jest to dofinansowanie w wysokości 50 proc. Za kwotę około 2.6 mln zł ma zostać wykonany remont drogi na odcinku ponad 1.3 km - od skrzyżowania z ulicą Chrobrego do skrzyżowania z ulicą Cukrowniczą.

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ulicę Kamieniecką przebudują jeszcze w tym roku? Gazownia deklaruje szybsze zakończenie wymiany rur

  2017-06-19 10:28:11

  gość: ~Ania

  Kredyt??? to co Gmina jak buduje basen to już nie ma środków na żadne inne zadania?
  Chyba spełnia się sen oponentów budowy basenu, w Gminie będzie basen i nic innego...

 • 2017-06-19 11:15:50

  gość: ~tad

  a po co?? już był remont tej drogi!! Pora na inne miejscowość!

 • 2017-06-19 17:14:11

  gość: ~hhh

  Uważasz ze remont kamienieckiej nie jest potrzebny to chyba nigdy nie jechales przez ta ulice a nie ma gorszej drogi w gminie

 • 2017-07-05 21:32:09

  gość: ~Radek

  @~tad
  to cheba nie wież jaka jest Kamieniecka bo dziury tylko łatali a porządnie nie umieli zrobić po zimie popękało że zdarzały się dziury 10 cm głębokie dobrze że zrobili obwodnicę bo dalej tiry by tżęsły domami

 • 2017-06-19 12:06:30

  gość: ~abc

  super ze Gmina pozyskala pieniadze na Kamieniecką bo akurat tam remont sie przyda

 • 2017-06-24 06:57:14

  gość: ~XL

  Bogate miasto może sobie pozwolić na partolenie robót aby po 15 latach wracać do remontów ponownie. Jak niema co z pieniędzmi robić. Kolejowa i Ziębicka - przewężenie po Kotowiczu będzie robiono ponownie za parę lat.Cykl kiszenia kapusty , a dep tających zakwasy nikt nie umie rozliczyć i pociągnąć do odpowiedzialności karnej za nieudolność w rządzeniu i marnowanie publicznych pieniędzy.

 • 2017-08-11 11:02:38

  gość: ~Xyz

  ostatnio dodany post

  Po przeczytaniu tego artykulu nasuwa sie moje krotkie, a chyba dosc znaczace pytanie. Gdzie sa Ziebice ? I czemu nie ma ich w rankingu, bo musieli by osobna kategorie stworzyc ? Pozdrawiam

REKLAMA