Express-Miejski.pl

Kto przejmie stery w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie? Ogłoszono drugi konkurs

Siedziba Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie fot.: mat. prasowe

Zarząd Powiatu Ząbkowickiego po raz drugi ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Swoje oferty kandydaci mogą składać do 28 czerwca.

Dla przypomnienia w poprzednim konkursie, mimo sześciu kandydatur, nie udało się wyłonić nowego dyrektora, który zastąpi na tym stanowisku odchodzącą Lucynę Piechowicz-Błauciak. Oferty pięciu kandydatów zostały odrzucone ze względów formalnych, zaś jedyna osoba, która została dopuszczona do rozmowy z komisją kwalifikacyjną nie uzyskała bezwzględnego poparcia.

Chętny do objęcie tej funkcji na 10 miesięcy nie był też żaden członek kadry pedagogicznej, działającej w DWDz w Bardzie. - Zgodnie z prawem oświatowym, jest możliwość powierzenia funkcji szefa placówki na dziesięć miesięcy osobie z kadry nauczycielskiej. Prowadzone były rozmowy z przedstawicielami kadry pedagogicznej, jednak żadna z osób nie wyraziła chęci objęcia sterów nad obiektem - tłumaczy Mariusz Szpilarewicz, wicestarosta powiatu ząbkowickiego. W związku z tym ogłoszono drugi konkurs.

Mogą przystąpić do niego osoby będące nauczycielem dyplomowanym bądź mianowanym i posiadają m.in. ukończone studia magisterskie lub kolegium nauczycielskie i przygotowanie pedagogiczne oraz kwalifikacje do zajmowania stanowiska stanowiska nauczyciela.

Warunkiem jest również posiadanie co najmniej pięcioletniego stażu w pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletniego stażu pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego.

Swoją ofertę może także zgłosić osoba, która ukończyła studia wyższe lub podyplomowe z zakresu zarządzania lub kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli. - Do połowy lipca chcemy wyłonić już nowego kandydata, tak aby od 1 sierpnia placówka posiadała już nowego dyrektora - kończy Szpilarewicz.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kto przejmie stery w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie? Ogłoszono drugi konkurs

  2017-06-17 10:58:52

  gość: ~seba

  Jan Pluta to konkretna osoba na te stanowisko

 • 2017-07-12 18:38:29

  gość: ~Anna 11

  ostatnio dodany post

  Czy mamy już nowego dyrektora D>W>DZ>w Bardzie?

REKLAMA