Express-Miejski.pl

DSDiK: Przebudowę mostu skończymy jeszcze w tym roku. Na most doraźny pieniędzy nie mamy

Budowa mostu tymczasowego nad Nysą Kłodzką w Kamieńcu Ząbkowickim wydaje się odchodzić w zapomnienie. DSDiK nie zamierza wspierać gmin w zakresie utworzenia i dbałości o przeprawę tymczasową fot.: em24.pl

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu nie sfinansuje budowy i utrzymania mostu doraźnego. Zobowiązała się jednak zakończyć prace jeszcze w tym roku.

Nie przyniosło zamierzonego efektu ubiegłotygodniowe spotkanie włodarzy Kamieńca Ząbkowickiego i Złotego Stoku w starostwie powiatowym. Udział wzięli w nim także m.in. przedstawiciel DSDiK Marek Stojak oraz starosta Roman Fester. Lokalni włodarze domagali się od dyrekcji dolnośląskich dróg wsparcia finansowego i utrzymania mostu doraźnego nad rzeką Nysą Kłodzką w Kamieńcu Ząbkowickim na czas przebudowy dotychczas istniającego obiektu. - Mamy ustną deklarację, że most tymczasowy mógłby zostać przetransportowany i zamontowany przez wojsko zupełnie za darmo. Gdy otrzymaliśmy taką informację byłam przekonana, że najpoważniejszy problem mamy rozwiązany i finalizacja przedsięwzięcia jest na ostatniej prostej. Okazało się jednak, że DSDiK nie zamierza wspierać nas w tych działaniach - tłumaczyła niedawno Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku.

Podczas spotkania włodarze nie zdołali przekonać przedstawiciela DSDiK do zmiany decyzji.  -  Z uwagi na znaczne koszty samej budowy oraz rozległy zakres robót dodatkowych wynikłych podczas realizacji zadania, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu nie jest w stanie finansować budowy przeprawy - tłumaczył Marek Stojak. Zapewnił on jednak, że przebudowa mostu właściwego i dopuszczenie go do użytku nastąpi jeszcze w 2017 roku.

Tę informację potwierdza również Leszek Loch - dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. - Na dzień dzisiejszy zakończono prace związane z ekspertyzą stanu technicznego podpór mostu, która wykazała konieczność całkowitej przebudowy filarów i przyczółków. To zmusza nas do przesunięcia terminu realizacji zadania. Obecnie prowadzone są negocjacje z wykonawcą mające na celu powierzenie mu realizację robót koniecznych do zakończenia kontraktu - tłumaczy. - Z uwagi na ogromne znaczenie remontowanego mostu dla regionu, DSDiK we Wrocławiu pragnie ukończyć przebudowę obiektu i zapewnić przejezdność jeszcze w 2017 roku - dodaje Loch. 

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA