Express-Miejski.pl

Woda ze „Źródła Cyryla” wciąż nie nadaje się do spożycia

Woda ze Źródła Cyryla nie nadaje się do spożycia ze względu na występujące w niej bakterie coli fot.: mietok / Dolny-slask.org.pl

Woda ze „Źródła Cyryla” znajdującego się przy drodze nr 395 między Ziębicami a Nowym Dworem ze względu na bakterie coli nadal nie nadaje się do spożycia.

Już w grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że w wodzie stwierdzono przekroczenie najwyższej dopuszczalnej wartości bakterii grupy coli. Ząbkowicki sanepid informował wówczas, iż woda nie nadaje się do picia, przygotowywania napojów i potraw, a także wytwarzania lodu. Ponadto w komunikacie pojawiła się informacja, że woda pochodząca ze źródła nie jest objęta stałym monitorinigiem jakości, gdyż nie znajduje się w wykazie ujęć służących zbiorowemu zaopatrzeniu w wodę.

Mimo ostrzeżenia ludzie nadal pozyskują wodę ze źródełka. Pojawiły się też informacje, jakoby w ziębickim urzędzie miasta poinformowano, że woda jest zdatna do spożycia. Informujemy, iż są to doniesienia nieprawdziwe, a jakość wody nadal nie odpowiada przyjętym standardom.

Tym razem w dniach 18-19 maja na prośbę jednego z mieszkańców badania jej jakości przeprowadzono w Siestrzechowicach koło Nysy. Stwierdzono znaczne przekroczenie bakterii grupy coli. Tym samym po raz kolejny ostrzegamy, że spożywanie wody ze Źródełka Cyryla jest niewskazane, a osoby używające jej do picia czy przygotowania potraw muszą liczyć się z możliwością zatrucia.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Woda ze „Źródła Cyryla” wciąż nie nadaje się do spożycia

  2017-05-22 08:57:52

  gość: ~czytelnik

  jak dbacie tak macie

 • 2017-05-23 10:43:40

  gość: ~igi

  Już milion razy kłamali że w źródełku są bakterie a jeszcze nikt do tej pory nie zatruł się.

 • 2017-05-23 22:27:02

  gość: ~Edek

  Ludzie i tak powiedzą, że ten komunikat to spisek wodociągów :-)I tak będzie aż ktoś się nie zatruje, apotem będą pretensję, że nie zabronili pić tej wody!

 • 2017-05-25 17:05:17

  gość: ~Olo

  A co takiego jest w niejakich Siestrzechowicach K. Nysy, we wsi z ok.240 mieszkańcami, gdzie można dokonać badania wody? Może ktoś badał wodę z jeziora nieopodal Siestrzechowic, a nie ze Źródła Cyryla?

 • 2018-05-13 22:03:05

  gość: ~Anton

  ostatnio dodany post

  Czy ktos zna moze jakies najnowsze wiesci na temat badan i mozliowosci spozywania wody. Slysxalem o fenomenalnych wlasciwosciach ale mam powazne o obawy...

REKLAMA