Express-Miejski.pl

Śmigłowiec LPR lądował na boisku w Kamieńcu Ząbkowickim. Zabierał osobę poszkodowaną [AKTUALIZACJA]

Lądowanie śmigłowca w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 maja po godz. 22 w Kamieńcu Ząbkowickim na murawie boiska piłkarskiego lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lądowanie helikoptera zabezpieczali strażacy. - Zostaliśmy poproszeni o zabezpieczenie miejsca lądowiska i jego oświetlenie przez pogotowiec ratunkowe. Śmigłowiec odbierał osobę poszkodowaną, która została przywieziona karetką na boisko piłkarskie w Kamieńcu Ząbkowickim. Niestety nie posiadamy informacji o osobie poszkodowanej, ani też co było przyczyną dysponowania helikoptera - tłumaczy Tomasz Starczynowski z ząbkowickiej straży pożarnej.

Przy wjeździe na stadion strażacy napotkali na swojej drodze samochód, który chwilowo uniemożliwiał im wjazd na płytę boiska. - Apelujemy, aby parkować pojazdy w miejscach do tego przeznaczonych, a nie na drodze. Tym bardziej, gdy spodziewany jest przyjazd służb ratunkowych - dodaje strażak.

Po przylocie helikoptera zespół ratownictwa medycznego przekazał osobę poszkodowaną ratownikom LPR. Około 22.30 śmigłowiec odleciał z płyty boiska.

[AKTUALIZACJA]: Mężczyzna był transportowany do Kamieńca Ząbkowickiego ze Złotego Stoku. Doznał wypadku na quadzie. Z licznymi złamaniami został przetransportowany helikopterem LPR do szpitala we Wrocławiu.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA