Express-Miejski.pl

Ogólnopolski Mistrz Mechaników z Kamieńca Ząbkowickiego

Dla Łukasza Bogusa było to kolejne zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie fot.: mat. prasowe

8 kwietnia w Poznaniu odbyła się szósta edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zwycięzcą został Łukasz Bogus z Kamieńca Ząbkowickiego.

Konkurs tradycyjnie był podzielony na dwa etapy: eliminacje, które odbywają się przez internet w formie testu oraz finał, który jest podzielony na część pisemną oraz zadania praktyczne. W tym roku poza testem do wykonania było jedenaście zadań praktycznych.

Mechanicy z całej Polski zmagali się m.in. z takimi zadaniami jak: ocena stanu wtryskiwaczy na podstawie pomiarów elektrycznych, określenie powodu braku mocy w samochodzie wyposażonym w bezpośredni wtrysk benzyny czy przyczyny braku uruchamiania się silnika elektrycznego w samochodzie z napędem hybrydowym.

Po podliczeniu punktów za wszystkie zadania oraz czasu, który także jest brany pod uwagę, najlepszy w kategorii Mechanik Zawodowy okazał się Łukasz Bogus z Kamieńca Ząbkowickiego. Był to dla niego drugi start w tych zawodach. Przed rokiem zajął on czwarte miejsce. W nagrodę otrzymał wózek narzędziowy o wartości czterech tysięcy złotych i kilka innych gadżetów. Bogus regularnie bierze udział w tego typu konkursach i odnosi sukcesy. W przeszłości dwa razy zajmował pierwsze miejsca w ogólnopolskich konkursach, gdzie główną nagrodą były samochody osobowe.

sm. / Express-Miejski.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA