Express-Miejski.pl

Uczniowie rozpoczęli egzamin gimnazjalny [FOTO]

Uczniowie rozpoczęli testy gimnazjalne - gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dziś będą zmagać się z przedmiotami humanistycznymi, jutro napiszą testy z przedmiotów ścisłych, a w piątek z języków obcych.

Od godz. 9 uczniowie rozwiązują test z zakresu wiedzy o społeczeństwie i historii. Od godz. 11 będą sprawdzać swoje umiejętności z języka polskiego. Pierwszy test potrwa godzinę, drugi półtora. Między egzaminami będzie godzinna przerwa.

Jutro na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie w pierwszym bloku znajdą zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostaną 60 minut,a z drugiego 90 minut.

W piątek egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut. Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym i on także potrwa godzinę.

Egzamin gimnazjalny zniknie po reformie edukacji

Jeśli ostatecznie dojdzie do likwidacji gimnazjów, tegoroczny egzamin gimnazjalny będzie jednym z ostatnich w tej formie. Wiele wskazuje na to, że wzrośnie waga testu na koniec nauki na poziomie podstawowym.

sm. / Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Uczniowie rozpoczęli egzamin gimnazjalny [FOTO]

    2017-04-20 09:32:14

    gość: ~Grażyna

    ostatnio dodany post

    Wszystkim uczniom życzę powodzenia. Trzymam kciuki za dobre wyniki! Połamania piór :)

REKLAMA