Express-Miejski.pl

Trwają zapisy na „Ziębicką Dziesiątkę”

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

25 czerwca odbędzie się „Ziębicka Dziesiątka”, jak nazwa mówi bieg na dziesięć kilometrów po terenach gminy Ziębice.  

Będzie to pierwsza taka impreza w Ziębicach w ramach 3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego. Trasa trudna i wymagająca, dlatego organizator zaplanował, trzy punkty z wodą dla biegaczy.

Uczestnicy siedemdziesiąt proc. trasy pokonają drogami asfaltowymi, a pozostałą część drogą polną i ścieżkami w Parku Miejskim. Rozpocznie się wzniesieniem w kierunku miejscowości Dębowiec (2,7 km), a zakończy długim odcinkiem nawierzchni szutrowej w Parku Miejskim w Ziębicach (2,1 km).

Osoby startujące w biegu będą mięli okazję zobaczyć jedną z największych atrakcji turystycznych Ziębic, czyli Park Miejski z którego wypływa sztucznie stworzony „dziki potok”, wpadający po licznych małych kaskadach do stawu przy głównym wejściu do parku. Na przełomie XX i XXI w. na terenie przylegającym do stawu rozpoczęto stawianie figur dinozaurów tworzących ziębicki „Park Jurajski”.

Elementem górującym nad parkiem i całym miastem jest pomnik Orła Piastowskiego. Ogromna figura orła jest największą ceramiczną rzeźbą w Europie. Widać stąd m.in. klasztor pocysterski w Henrykowie i odległą o ok. 40 km górę Ślężę.

Poniżej prezentujemy trasę:

Zapisywać można się tutaj.

mwinnik / Express-Miejski.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwają zapisy na „Ziębicką Dziesiątkę”

  2017-04-14 10:00:35

  gość: ~takitam

  Perełka z tzw. artykułu:
  "Osoby startujące w biegu będą mięli okazję ... "

  To po polskiemu ?


  Poza tym, za zabawę dla tych, dla których bieganie tudzież w ogóle sport jest formą spędzania wolnego czasu bo mają takie hobby, zapłacą WSZYSCY podatnicy.

  W regulaminie tej zabawy czytamy, że uczestnicy otrzymają:

  Numer startowy z chipem pomiarowym;
  b) Medal okolicznościowy dla każdego zawodnika, który ukończy bieg;
  c) Posiłek regeneracyjny na mecie.

  Ponadto:
  Za udział w całym cyklu 3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego najlepsi
  zawodnicy i zawodniczki wg wyników w klasyfikacji generalnej w kategorii OPEN
  otrzymają:
  - za I miejsce – 700 zł
  - za II miejsce – 500 zł
  - za III miejsce – 300 zł
  3. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą każdy bieg z cyklu 3xZ Grand Prix Powiatu
  Ząbkowickiego bieg otrzymają pamiątkowe, specjalnie przygotowane na tą okazję
  medale.


  Czy ktoś jest w stanie logicznie uzasadnić, dlaczego wszyscy podatnicy powinni sponsorować czyjąś zabawę, tylko dlatego, że ta nazywana jest sportem ?

 • 2017-04-14 14:36:12

  gość: ~Ziębice

  I bardzo dobrze. Trasa podobno jest w kierunku Debowca czyli biegacze zobaczą nasze ziebickie dziury w drogach. To nie są drogi. To jest jedna wielka ruina. Żeby być sprawiedliwym to nie jest wina obecnego burmistrza. To zaniedbania wieloletnie. Dlaczego my mieszkańcy gminy mamy takie "drogi". Czy nie zaslugujemy na normalne ? Jest XXI wiek. Dlaczego koło basenu co roku łatają dziury. Nie można tego zrobić raz a porządnie!!!!! Kto to odbiera ? Kto na to pozwala. Już lepsza byłaby kostka brukowa która jest pod tą pseudo nawierzchnia.

 • 2017-04-16 19:10:48

  gość: ~hmm

  ostatnio dodany post

  @~takitam a doczytałeś o wpisowym za udział w imprezie ??

 • 2017-04-14 22:09:06

  gość: ~mieszkaniec

  Ludzie czy wy wszystkiego musicie się czepiać, czy nie można się ucieszyć, że gmina, organizuje jakąś imprezę dla mieszkańców, na której będą mogli się spotkać, pobiegać, rywalizować. Coś dla zdrowia i lokalnej społeczności. Po to ta gmina jest, żeby zaspokajać i takie potrzeby swoich członków. Gmina to nie urząd tylko społeczność lokalna, a jednym z zadań gminy jest dbanie o zdrowie i rozrywkę mieszkańców. Na to płacimy podatki. Na łatanie dziur w drogach też! Sąg w was tyle żółci?

REKLAMA


REKLAMA