Express-Miejski.pl

Trwają zapisy na „Ziębicką Dziesiątkę”

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

25 czerwca odbędzie się „Ziębicka Dziesiątka”, jak nazwa mówi bieg na dziesięć kilometrów po terenach gminy Ziębice.  

Będzie to pierwsza taka impreza w Ziębicach w ramach 3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego. Trasa trudna i wymagająca, dlatego organizator zaplanował, trzy punkty z wodą dla biegaczy.

Uczestnicy siedemdziesiąt proc. trasy pokonają drogami asfaltowymi, a pozostałą część drogą polną i ścieżkami w Parku Miejskim. Rozpocznie się wzniesieniem w kierunku miejscowości Dębowiec (2,7 km), a zakończy długim odcinkiem nawierzchni szutrowej w Parku Miejskim w Ziębicach (2,1 km).

Osoby startujące w biegu będą mięli okazję zobaczyć jedną z największych atrakcji turystycznych Ziębic, czyli Park Miejski z którego wypływa sztucznie stworzony „dziki potok”, wpadający po licznych małych kaskadach do stawu przy głównym wejściu do parku. Na przełomie XX i XXI w. na terenie przylegającym do stawu rozpoczęto stawianie figur dinozaurów tworzących ziębicki „Park Jurajski”.

Elementem górującym nad parkiem i całym miastem jest pomnik Orła Piastowskiego. Ogromna figura orła jest największą ceramiczną rzeźbą w Europie. Widać stąd m.in. klasztor pocysterski w Henrykowie i odległą o ok. 40 km górę Ślężę.

Poniżej prezentujemy trasę:

Zapisywać można się tutaj.

mwinnik / Express-Miejski.pl

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwają zapisy na „Ziębicką Dziesiątkę”

  2017-04-14 10:00:35

  gość: ~takitam

  Perełka z tzw. artykułu:
  "Osoby startujące w biegu będą mięli okazję ... "

  To po polskiemu ?


  Poza tym, za zabawę dla tych, dla których bieganie tudzież w ogóle sport jest formą spędzania wolnego czasu bo mają takie hobby, zapłacą WSZYSCY podatnicy.

  W regulaminie tej zabawy czytamy, że uczestnicy otrzymają:

  Numer startowy z chipem pomiarowym;
  b) Medal okolicznościowy dla każdego zawodnika, który ukończy bieg;
  c) Posiłek regeneracyjny na mecie.

  Ponadto:
  Za udział w całym cyklu 3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego najlepsi
  zawodnicy i zawodniczki wg wyników w klasyfikacji generalnej w kategorii OPEN
  otrzymają:
  - za I miejsce – 700 zł
  - za II miejsce – 500 zł
  - za III miejsce – 300 zł
  3. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą każdy bieg z cyklu 3xZ Grand Prix Powiatu
  Ząbkowickiego bieg otrzymają pamiątkowe, specjalnie przygotowane na tą okazję
  medale.


  Czy ktoś jest w stanie logicznie uzasadnić, dlaczego wszyscy podatnicy powinni sponsorować czyjąś zabawę, tylko dlatego, że ta nazywana jest sportem ?

 • 2017-04-14 14:36:12

  gość: ~Ziębice

  I bardzo dobrze. Trasa podobno jest w kierunku Debowca czyli biegacze zobaczą nasze ziebickie dziury w drogach. To nie są drogi. To jest jedna wielka ruina. Żeby być sprawiedliwym to nie jest wina obecnego burmistrza. To zaniedbania wieloletnie. Dlaczego my mieszkańcy gminy mamy takie "drogi". Czy nie zaslugujemy na normalne ? Jest XXI wiek. Dlaczego koło basenu co roku łatają dziury. Nie można tego zrobić raz a porządnie!!!!! Kto to odbiera ? Kto na to pozwala. Już lepsza byłaby kostka brukowa która jest pod tą pseudo nawierzchnia.

 • 2017-04-16 19:10:48

  gość: ~hmm

  @~takitam a doczytałeś o wpisowym za udział w imprezie ??

 • 2017-06-01 00:11:24

  gość: ~takitam

  @~hmm

  Doczytałem i ..... nadal nie rozumiem, dlaczego gmina (czyli wszyscy podatnicy) mają się dokładać do czyjegoś hobby tylko dlatego, że nazywane jest to sportem.

  Przecież każdy ma inne zainteresowania.
  Dorośli ludzi, w zdecydowanej większości sami płacą za swoje pasje, zainteresowania czy hobby.

  Zechcesz zatem logicznie uzasadnić wydawanie publicznego grosza na czyjeś zainteresowania, tylko dlatego, że akurat jest to sport ?

  Oczywiście nic nie mam przeciwko sportowi.
  Niech sobie kto chce biega, skacze, jeździ czy pływa, ale niech płaci za swoje przyjemności z własnej kieszeni.

 • 2017-05-31 23:37:50

  gość: ~MARCIN

  @~takitam
  Wystartuj i zgarnij 700 zł. To takie proste. Trzeba tylko biec.
  A może lepiej jakby wydali pieniądze na jakiś festyn z darmowym alkoholem , wtedy byłbyś szczęśliwy?

 • 2017-06-01 00:23:39

  gość: ~takitam

  @~MARCIN

  Ja nie chcę biegać (bo mnie to zupełnie nie interesuje) i nie chcę tych 700zł.

  Po prostu nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego wszyscy (a wszyscy płacą podatki do gminy), czy tego chcą czy nie, mają się dokładać do zabawy kogoś kto lubi sobie pobiegać.

  Jest mnóstwo ludzi (wydaje m się, że większość) którzy mają zupełnie inne zainteresowania niż sport, a jednak nie wiadomo skąd bierze się przekonanie, że akurat sport powinien być dotowany przez państwo (samorząd), a inne zainteresowania już nie.

  Czy to będzie biaganina czy festyn, państwo/samorząd nie powinien dołożyć do tego złotówki i co więcej, za udostępnienie terenu do w/w zabaw powinno się pobierać opłatę (podatek jak kto woli), a zainteresowani organizacją bieganin tudzież festynów, wszystko powinni pokrywać z własnej kieszeni.

 • 2017-06-02 09:47:21

  gość: ~Marcin

  @~takitam
  Jak namówić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, jeśli dorośli siedzą przed tv z piwskiem w ręce?
  Wpisowe nie jest za darmo, więc zainteresowani "bieganiną" dokładają się do imprezy i patrząc na pakiet startowy, to przepłacają.

 • 2017-06-02 10:36:40

  gość: ~takitam

  @~Marcin

  gość: ~Marcin napisał/a:
  "Jak namówić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, jeśli dorośli siedzą przed tv z piwskiem w ręce?"

  Od tego jest szkoła i (obowiązkowe przecież) lekcje wychowania fizycznego.

  Poza tym, każdy ma inne zainteresowania i chociaż sam nie siedzę z piwskiem przed TV, to zupełnie nic nie mam do tych, dla których taka forma spędzania wolnego czasu jest ich zdaniem najwłaściwsza, tym bardziej, że do ich zainteresowań gmina (czy ogólnie pojęte państwo) nie dokłada ani grosza.

  Poza tym, nie widzę powodów, żeby zmuszać dzieci (poza szkołą oczywiście) żeby polubiły to czego nie lubią.

  No i na koniec.
  Piszesz, że cyt: "Wpisowe nie jest za darmo, więc zainteresowani "bieganiną" dokładają się do imprezy i patrząc na pakiet startowy, to przepłacają. "

  No przecież to jest kuriozum.
  Zainteresowani swoimi (nomen-omen) zainteresowaniami nie mają się dokładać do tego co lubią robić, a PŁACIĆ SAMI ZA WSZYSTKO.

  No i wreszcie ci zainteresowani ZA NIC NIE PRZEPŁACAJĄ, bo czy ktoś ich zmusza do uczestnictwa w takiej czy innej imprezie ?

  Nie chcesz płacić jeden z drugim za swoje zainteresowania, to nie płać i nie płacz, że ci się jakaś krzywda dzieje.

  Powtórzę po raz nie wiem już który, że każdy dorosły człowiek SAM PŁACI ZA SWOJE PRZYJEMNOŚCI, a niedorosłym (czyli dzieciom) rodzice powinni opłacać ich zabawy.

 • 2017-06-04 19:19:30

  gość: ~Marcin

  @~takitam
  Byłeś na Dniach Ziębic? Ile zapłaciłeś za wejście na stadion ? Wystartuj w następnych wyborach na burmistrza. Będziesz mógł wprowadzić w życie swoje pomysły. Tylko kto na Ciebie zagłosuje ?

 • 2017-06-04 22:33:58

  gość: ~takitam

  @~Marcin

  Dziękuję, że pomyślałeś/łaś o mnie jako o potencjalnym kandydacie na burmistrza, ale .... ja nigdy nigdzie nie kandydowałem i nadal nie mam zamiaru.

  Na Dniach Ziębic nie byłem, więc nic nie zapłaciłem z wejście, ale .... popatrzyłem sobie na zdjęcia z tego "wydarzenia" umieszczone na tym portalu i moim zdaniem, tzw. władza, skoro już bierze się (HGW po co ?) za organizację takich imprez, to warto żeby zauważyła, że mamy nie 12, a 21 wiek i że towarzystwo udające rycerzy interesuje tylko ich samych i mało kogo innego.

  Zresztą, popatrz na zdjęcie nr 4 --> http://zabkowice.express-miejski.pl/galeria/11890-4,pierwszy-dzien-festiwalu-ksiestwa-ziebickiego-za-nami#trwaja-dni-ziebic-za-nami-polmetek-wydarzenia-foto

  Młodzi ludzie (w liczbie czterech) bardziej interesują się swoimi komórkami niż obserwacją wyczynów "rycerstwa" .
  Zamiast turnieju rycerskiego, zorganizować można turniej gier komputerowych powiązany z zaproszeniem programistów którzy tworzą takie gry.
  Gwarantuję, że frekwencja wśród młodych ludzi będzie olbrzymia, a i czegoś będzie się można nauczyć.

  Zdjęcie nr 49 --> http://zabkowice.express-miejski.pl/galeria/11890-49,pierwszy-dzien-festiwalu-ksiestwa-ziebickiego-za-nami#trwaja-dni-ziebic-za-nami-polmetek-wydarzenia-foto

  Rycerz z mikrofonem, również prezentuje się "stylowo" i "autentycznie".

  Organizatorzy Dni Ziębic (ktokolwiek to nie jest) po prostu nie mają absolutnie żadnego pomysłu na tę imprezę, a przecież można inaczej.
  Można zaprosić naukowców z np. Wrocławia i niech pokażą różnego rodzaju eksperymenty naukowe w atrakcyjnej dla dzieci (ale nie tylko) formie.
  Nie dość, że będzie zdecydowanie (moim zdaniem oczywiście) ciekawiej, to jeszcze możliwe, że taki pokaz wywrze na którymś z dzieci tak mocne wrażenie, że będzie się garnął do nauki i w przyszłości (możliwe) wynajdzie jakiś lek na dotąd nieuleczalną chorobę.
  Inaczej pisząc, przyjemne z pożytecznym, a nie tylko umpa-umpa, disco polo i inne pierdoły.
  Powyższe, to oczywiście tylko przykład i można za naprawdę niewielkie pieniądze, można zorganizować Dni Ziębic które nie tylko się odbędą, ale i do czegoś się przydadzą.

 • 2017-06-05 00:28:36

  gość: ~Marcin

  @~takitam
  Potrafisz tylko krytykować , a co sam zrobiłeś ? Jakie sukcesy w organizowaniu czegokolwiek ? Siedzisz przed komputerem , z którego czerpiesz całą wiedzę , bo nawet nie pójdziesz sprawdzić jak to jest na żywo. A za tych naukowców to kto zapłaci ? Bo pewnie nie Ty ?

 • 2017-06-05 08:11:56

  gość: ~takitam

  @~Marcin

  Kolego Marcin.
  Proponuję ponownie przeczytać to co napisałem, a napisałem (przepraszam, że cytuję sam siebie) :
  "władza, skoro już bierze się (HGW po co ?) za organizację takich imprez ..."

  Inaczej pisząc, niech ludzie niekompetentni nie biorą się za organizację tego typu imprez i w ogóle nie mam pojęcia, dlaczego takie coś organizuje lokalny samorząd (zupełnie jak za komuny) , a nie zainteresowani tego typu występami.

  Tak jak pisałem, jeśli już z jakiegoś powodu tzw. władza, musi organizować tego typu widowisko, to niech to chociaż będzie robione z głową, a jeśli nie potrafią (a nie potrafią), to niech tylko udostępnią teren (za symboliczną opłatą) dla organizatorów, a ci już zrobią co trzeba i jak trzeba.
  Zapewne tak zorganizowane Dni Ziębic będą nieco droższe, ale za to znacznie, ale to znacznie ciekawsze.

  Poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie po to jest możliwość komentowania pod artykułami, żeby każdy mógł wyrazić swoją opinię.
  Jedni będą piać z zachwytu, a inni (jak np. ja) już niekoniecznie.
  Każdy ma prawo do swojego zdania, a że moje zazwyczaj jest krytyczne, ... no cóż, mam do tego prawo, ale .... nie zawsze tylko krytykuję.
  Jeśli znajdziesz gdzieś tutaj moje wpisy, to zobaczysz, że niektóre rzeczy mi się podobają.

  Dodatkowo jeśli zadajesz pytanie w stylu "a co sam zrobiłeś ? Jakie sukcesy w organizowaniu czegokolwiek ?" , to warto się najpierw pochwalić swoimi sukcesami, czyli Twoje pytanie powinno (moim zdaniem oczywiście) brzmieć mniej-więcej tak:
  "Wtedy i wtedy, zorganizowałem to i tamto, kosztowało tyle i tyle, a Ty czym się możesz pochwalić takitam ?"

 • 2017-06-05 10:13:18

  gość: ~Marcin

  @~takitam
  A ile ta bieganina będzie kosztować budżet gminy?

  Nie jesteś aż tak ciekawy, aby śledzić twoje wpisy. Nawet nie podajesz swojego imienia, więc taki anonim nic nie znaczy.

  A bieganina się pewnie odbędzie i to mnie cieszy. Niech biegają , najlepiej pod twoimi oknami.

 • 2017-06-05 13:34:20

  gość: ~takitam

  @~Marcin

  Widzę, że dyskusja z Tobą nie ma większego sensu, ale mimo to dziękuję za dotychczasową polemikę i życzę udanego dnia.

 • 2017-06-06 11:32:26

  gość: ~ Marcin

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Więc nie wiesz nawet o jaką kwotę robisz aferę.

 • 2017-04-14 22:09:06

  gość: ~mieszkaniec

  Ludzie czy wy wszystkiego musicie się czepiać, czy nie można się ucieszyć, że gmina, organizuje jakąś imprezę dla mieszkańców, na której będą mogli się spotkać, pobiegać, rywalizować. Coś dla zdrowia i lokalnej społeczności. Po to ta gmina jest, żeby zaspokajać i takie potrzeby swoich członków. Gmina to nie urząd tylko społeczność lokalna, a jednym z zadań gminy jest dbanie o zdrowie i rozrywkę mieszkańców. Na to płacimy podatki. Na łatanie dziur w drogach też! Sąg w was tyle żółci?

REKLAMA