Express-Miejski.pl

Aula w ząbkowickim ogólniaku z nowym nagłośnieniem

Lepsza akustyka ząbkowickim LO fot.: LO Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ząbkowickim ogólniaku poprawiono akustykę w auli i zakupiono profesjonalny system nagłośnienia. Koszty inwestycji wyniosły 120 tys. zł.

Dzięki 85-procentowemu dofinansowaniu jakie pozyskało Starostwo Powiatowe na realizację projektu „Poprawa infrastruktury dydaktycznej i dostępności dla osób niepełnosprawnych liceów ogólnokształcących Powiatu Ząbkowickiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 do szkoły zakupiono profesjonalny system nagłośnienia, wykonano instalację z okablowaniem, a także wytłumiono pogłos w bardzo dużej sali.

W tym momencie w auli można już przeprowadzać egzaminy maturalne z języków obcych, podczas których niezbędne jest odtwarzanie nagrań dialogów obcojęzycznych. Z sukcesem będzie też można organizować wykłady i zajęcia dla większych grup młodzieży. Cały projekt oszacowany została na ok. 436 tys. zł – większość to pieniądze unijne, a środki pochodzące z budżetu powiatu to ok. 70 tys. zł. W kolejnym etapie zostaną wyposażone sale do przedmiotów przyrodniczych. 

Jednym z zadań było też wykonanie toalety dla osób niepełnosprawnych w LO działającym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, dzięki czemu szkoła ta jest już w pełni przystosowana do przyjęcia uczniów niepełnosprawnych.

LO Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Aula w ząbkowickim ogólniaku z nowym nagłośnieniem

  2017-03-20 09:28:44

  gość: ~ząbkowiczanka

  Gratuluję, bardzo dobry projekt. Kolejny pozytywny przykład działań władz powiatowych.

 • 2017-03-21 11:22:36

  gość: ~Lola

  ostatnio dodany post

  Projekt nie trafiony trzeba było podjazdy dla niepełnosprawnych zrobić

REKLAMA