Express-Miejski.pl

Zmiany związane z reformą oświaty. Jakie są plany w kamienieckiej gminie?

Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: Ryszard Bielawski

Od września osiem klas w „dwójce”. Zajęcia w szkole podstawowej nr 1 będą odbywać się w dwóch budynkach. Taki jest pomysł gminy.

16 marca na sesji radni podejmą uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki do nowego ustroju szkolnego. Przygotowany projekt uchwały zakłada likwidację gimnazjum poprzez stopniowe wygaszanie tej szkoły. W 2017 roku nie będzie prowadzonego naboru do pierwszej klasy gimnazjum, a w okresie przejściowym tj. do sierpnia 2019 roku uczniowie aktualnie klas pierwszej i drugiej gimnazjum będą kontynuować naukę w klasach gimnazjalnych (w tym samym budynku co dotychczas), ale prowadzonych już przez szkołę podstawową nr 1, która „wchłonie” jedyne gimnazjum istniejące w gminie.

Od 1 września 2017 roku dotychczasowy budynek służący gimnazjalistom będzie drugą placówką edukacyjną dla uczniów szkoły podstawowej nr 1. W nim zajęcia od września 2017 roku oprócz uczniów dwóch klas gimnazjalnych będą mieli również uczniowie klasy piątej i szóstej podstawówki, a w przyszłości siódmej i ósmej. Wynika to z proponowanej uchwały, która przewiduje naukę dla klas I-IV w budynku obecnej szkoły podstawowej nr 1 przy ul. Zamkowej 4, a dla klas V-VIII w budynku obecnego gimnazjum przy ul. Zamkowej 3.

Reforma oświaty w gminie Kamieniec Ząbkowicki nie przyniesie większych zmian jeśli chodzi o drugą podstawówkę, do której uczęszczają uczniowie z sołectwa Kamieniec Ząbkowicki II, a także okolicznych wiosek. Od 1 września 2017 roku uczniowie aktualnie szóstej klasy szkoły podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim nie będą zmieniać placówki, w której czerpią wiedzę, tak jak miało to miejsce dotychczas. Automatycznie pójdą do klasy siódmej, a za rok ósmej, po czym dopiero wtedy opuszczą mury tej szkoły, wybierając szkołę ponadgimnazjalną. Dotyczy to również kolejnych roczników.

sm. / Express-Miejski.pl

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zmiany związane z reformą oświaty. Jakie są plany w kamienieckiej gminie?

  2017-03-15 09:51:36

  sm. / Express-Miejski.pl

  Od września osiem klas w „dwójce”. Zajęcia w szkole podstawowej nr 1 będą odbywać się w dwóch budynkach. Taki jest pomysł gminy.

 • 2017-03-15 18:29:04

  gość: ~Matka

  Ha ha ha z to dobre. Gdzie te biedne dzieci się pomieszczą w szkole w 2 . Kto tam był to wie jaka panuje ciasnota . Ratuje ich to ,że obecnie nie ma 1 klasy , ale za to 2 i 3 są podwójne. Jest ciasno rok temu to dopiero była masakra. Parawany na korytarzach młodsi mogą chodzić tymi schodami , a starsi tymi . Pomieszczenia malutkie a dzieci z roku na rok przybywa. Na dłuższą metę tego się nie udźwignie trzeba będzie wprowadzić system zmianowy. Budynek obecnego gimnazjum jest duże ma przystosowane do przedmiotów klasy . Również uczniowie 2 z klas V-VIII powinni uczyć się w budynku gimnazjalnym. Dlaczego mają mieć gorszy start . I tak większość dzieci dojeżdża więc im to bez różnicy, a ta garstka z góry się dostosuje zresztą dzieci chcą dojeżdżać

 • 2017-03-15 19:25:32

  gość: ~rysiek sosnowy

  a co na to mati i marysia maja jakies watpliwosci??

 • 2017-03-15 20:14:37

  gość: ~Rodzic

  W 2 jest tak ciasno ze dwa dodatkowe roczniki to nie wiem jak się pomieszczą. Ciekawe czy w ogóle ktoś z gminy rozmawiał z nauczycielami, dyrektorami i pytał ich o zdanie. Wątpię . . .

 • 2017-03-15 20:17:14

  gość: ~mnm

  W Kamieńcu "dzieci wciąż przybywa" A to ciekawe - to jakiś ewenement w Polsce.

 • 2017-03-15 22:04:10

  gość: ~Dominik

  Ilu nauczycieli do zwolnienia przewidział wójt?

  Kiedy będzie otwarta szkoła zawodowa i o jakich kierunkach kształcenia ?

 • 2017-03-16 06:23:25

  gość: ~Aż

  A dlaczego niby dzieci z 2 mają mieć gorszy start? Przynajmniej będą w swoim środowisku a nie znowu zrobiłeś się zbierania jak w gimnazjum i nikt nad nimi nie zapanuje.

 • 2017-03-16 07:44:14

  gość: ~ojciec

  Tak!!!!! spędźcie wszystkie klasy 5-8 z jednej i drugiej szkoły do budynku gimnazjalnego i dalej będzie gimnazjum tylko podstawowe, problemy wychowawcze zaczną się jeszcze szybciej bo już w klasach piątych. Taką atmosferę jaką mają dzieci w "dwójce" nie mają w żadnej innej szkole. Kiedyś też na górze było 8 klas, rodzic kazał iść i tyle (a nie wymyślał...) i nikt nie marudził tylko chodził do szkoły.

 • 2017-03-16 07:57:54

  gość: ~Tato

  Gdyby w szkołach podstawowych wzięli się za dzieci a nie udawali że wszystko ok nie było by problemów . Ta szkoła jest przystosowana na 6 klas i nic tego nie zmieni chyba że remont. Ci co wydali taką decyzję powinni przyjść na przerwie i zobaczyć co się dzieje jak uczniowie gniotą się. A co do zbieraniny to to jest w każdej szkole bo wszędzie dzieci dojeżdżają i proszę nie obrażać dojeżdżających . Ile teraz gmina musi zainwestować żeby doposażyć szkołę , a sprzęt z gimnazjum będzie nie w pełni wykorzystany.

 • 2017-03-16 07:58:22

  gość: ~nauczyciel

  Nie trzeba dwóch zmian w dwójce w zeszłym roku było 8 oddziałów i było ok ale to musi być jak zawsze piekiełko, szkoła
  ma swoją tożsamość i z salą może pomieścić 10 oddziałów czyli klas zapraszamy do zwiedzania tych zawistnych

 • 2017-03-16 09:11:24

  gość: ~donauczyciel

  tylko glab za przeproszeniem nie dostrzega ciasnoty w szkole nr 2 a teraz dojda jeszcze dwa roczniki . pewnie jestes nauczycielem tak jak wynika z twojego nicka i nie chcesz pracy stracic albo godzin he he

 • 2017-03-16 14:03:18

  gość: ~cc

  hokus pokus czary mary a dzis sesja trwala 4 minuty ponoc i radni nawet nie mieli pytan takich o to swietnych radnych sobie wybralismy

 • 2017-03-21 12:58:33

  gość: ~do nauczyciel

  ostatnio dodany post

  z tego co wiem to jeden rocznik he he he brak wiedzy

REKLAMA