Express-Miejski.pl

Uczniowie z Ziębic biorą udział w konkursie. Możesz im pomóc

Projekt poprawy nawyków żywieniowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach fot.: ZSP Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach bierze udział w konkursie na najlepszy projekt pod patronatem sieci Tesco.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach bierze udział w konkursie na najlepszy projekt społeczny pod patronatem sieci Tesco.

Ich propozycja „Zdrowe odżywianie-medycyną jutra” została wysoko oceniona i zyskała uznanie ekspertów oraz Komisji Grantowej, co pozwoliło do przejścia do kolejnej części. Etap głosowania rozpoczął się w sklepach Tesco 8 marca. Na projekt można głosować w następujących sklepach: Strzelin - Mickiewicza 1, Ziębice - Wałowa 20, Nowa Ruda - Wojska Polskiego 2.

Głosowanie na najlepsze lokalne projekty ma miejsce w dniach od 8 marca do 4 kwietnia. Za każde dokonane zakupy klienci Tesco otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W sklepach znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody przesądzają o tym, kto dostanie grant w danym regionie.

Projekt to szansa na poprawę nawyków żywieniowych wśród dzieci, młodzieży oraz seniorów. Uczestnicy zostaną zapoznani z innowacjami dotyczącymi zasad prawidłowego żywienia, pogłębią wiedzę w zakresie znaczenia zbilansowanej diety dla organizmu człowieka, zdobędą nową wiedzę i umiejętności korzystania z informacji na opakowaniach produktów spożywczych. Zadanie, które zamierzają zrealizować będzie miało formę serii wykładów i warsztatów żywieniowych.

Celem zajęć jest pogłębianie wiedzy na temat ochrony i promocji zdrowia wśród dzieci, młodzieży oraz seniorów. Jest to szansa zrozumienia, jak ważne jest to co spożywamy, natomiast dla uczniów szkół oraz wychowanków przedszkoli zorganizowane warsztaty kulinarne są praktyczną lekcją zdrowego odżywiania. Działaniom towarzyszy idea „Jedz, aby żyć, a nie żyj aby jeść”. Podczas spotkań z młodzieżą i dziećmi będą przygotowywane zdrowe przekąski oraz koktajle. Szkolenia i warsztaty w jasny sposób wyjaśnią wszystkim dlaczego tak ważna jest zmiana nawyków żywieniowych, a przede wszystkim w prosty sposób pokażą jak można samodzielnie przygotować zdrowe posiłki.

ZSP Ziębice

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uczniowie z Ziębic biorą udział w konkursie. Możesz im pomóc

  2017-03-10 15:09:48

  ZSP Ziębice

  Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach bierze udział w konkursie na najlepszy projekt pod patronatem sieci Tesco.

 • 2017-03-13 22:13:21

  gość: ~takitam

  Tesco i zdrowa żywność ?

  Ależ to Tesco ma poczucie humoru :)))

  W tych wszystkich "konkursach" organizowanych przez markety, wcale nie chodzi o żadną zdrową żywność czy inne pierdoły będące "tematem" tzw. konkursu, a po prostu o to, żeby jak najczęściej była wymawiana lub pisana nazwa organizatora, czyli firmy, czyli marketu, czyli w tym przypadku Tesco.

  Na zachodzie, taka forma reklamy jest znana od lat.
  U nas, to jeszcze jakaś tam "nowość" .

 • 2017-03-18 19:44:24

  gość: ~tiret5

  ostatnio dodany post

  Też tak myślę.

REKLAMA