Express-Miejski.pl

Trwa remont ogrodzenia cmentarza Bardzie

Remont ogrodzenia cmentarnego w Bardzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ubiegłym roku została odnowiona kaplica cmentarna. W planach jest także dalsza rozbudowa alejek.

50 tys. zł znalazło się w budżecie na 2017 rok na dalsze prace związane z wymianą ogrodzenia na bardzkim cmentarzu.  Roboty polegają na wykonaniu kamiennej ogładziny słupów i wymianie przęseł ogrodzeniowych na nowe, z elementami zdobniczymi. Prace wykonują pracownicy miejscowego zakładu komunalnego.

W kolejnych miesiącach planuje się kontynuuację robót rozpoczętych w ubiegłych latach, a polegających na dalszej rozbudowie alejek cmentarnych. Na to zadanie zabezpieczono w gminnym budżecie kwotę 30 tys. zł.

sm. // Express-Miejski.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwa remont ogrodzenia cmentarza Bardzie

  2017-03-09 13:25:50

  sm. // Express-Miejski.pl

  W ubiegłym roku została odnowiona kaplica cmentarna. W planach jest także dalsza rozbudowa alejek.

 • 2017-03-10 16:32:14

  gość: ~Broek

  Dlaczego na remont nie wykłada Kościół? Płacimy za pochówki najbliższych, nasze śluby, chrzciny dzieci, bierzmowania i inne imprezy, których nie spamiętać. Dlaczego część tych pieniędzy nie jest inwestowana w remonty, nie tylko obiektów sakralnych?!
  Renowacja organów z pieniędzy państwowych. Remont ołtarza z pieniędzy państwowych. Remont dachu z pieniędzy państwowych - CZYLI NASZYCH!! Gdzie podziewa się kasa Kościoła?!

 • 2017-03-14 09:21:36

  gość: ~kika

  ostatnio dodany post

  Cmentarz jest komunalny, co oznacza, że administratorem tego miejsca jest UMiG Bardo. Wszystkie ww opłaty trafiają do kasy urzędu. Widocznie sporo się uzbierało skoro można pozwolić sobie na taki remont. Pozostałe remonty w naszej bazylice są dotowane przez m.in. fundusze unijne lub marszałkowskie. Jest to zabytek wysokiej klasy, bardzo dobrze, że proboszcz i rektor działają na tym polu, poczuwają się jako gospodarze i kustosze tego miejsca, i dbają o zabytki.A co do działań urzędu to szkoda, że w kasie urzędu nie "znalazły" się pieniądze na remonty dróg, ponieważ po tej zimie, aż żal wyjeżdżać służbową skodą na bardzkie drogi.

REKLAMA