Express-Miejski.pl

Trwają piłkarskie przygotowania. Weekend pod znakiem sparingów

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Przygotowania zespołów piłkarskich do rundy rewanżowej w powiecie ząbkowickim wkraczają w końcową fazę. Już za dwa tygodnie pierwsze drużyny powalczą o ligowe punkty.

Najprawdopodobniej bez Arkadiusza Majewskiego i Jacka Cebulskiego do rundy rewanżowej przystąpi ząbkowicki Orzeł. Obaj zawodnicy po okresie przygotowawczym decyzją trenera Tomasza Masłowskiego dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Majewski ostatnio zagrał mecz kontrolny w barwach Unii Bardo, Cebulski jest bliski dołączenia do Nysy Kłodzko, klubu, którego jest wychowankiem. W ostatnim meczu kontrolnym ząbkowiczanie ulegli w Świdnicy 0:5 (0:1) Ślęzy Wrocław. Dzień wcześniej z tym samym rywalem mierzyła się bardzka Unia, która przegrała z trzecioligowcem 0:2 (0:0)

W weekend swoje gry rozgrywali też przedstawiciele klas okręgowych. Unia Złoty Stok przegrała 4:7 (2:2) z A-klasową Ślężą Ciepłowody. Samo spotkanie przez większą część rywalizacji było wyrównane, a o wysokiej wygranej Ślęży zadecydował ostatni fragment rywalizacji, w którym gracze Marka Stepnowskiego zdobyli trzy gole i nie stracili żadnego. Dla zwycięzców strzelali: Seweryn Raszpla x3, Paweł Kobrzak x2, Krzysztof Trepka oraz zawodnik testowany. Dla złotostoczan dwa gole zdobył Paweł Rak, a pozostałe trafienia zanotowali dwaj Brazylijczycy, którzy przymierzani są do gry w ekipie Artura Oczkosia.

Drugie zwycięstwo w meczach kontrolnych odnieśli piłkarze kamienieckiego Zamku. Podopieczni Arkadiusza Albrechta pokonali 4:2 B-klasowy LKS Gilów. Gole dla drużyny z Kamieńca Ząbkowickiego zdobywali: Marek Postawa, Wiktor Chamerski, Krystian Burczak oraz Wojciech Brzózka.

Po dwóch sparingach jest też wicelider A-klasy z Ziębic. Sparta najpierw przegrała 1:2 z LZS Trzeboszowice (opolska A-klasa), a w minioną sobotę uległa 2:4 Skałkom Stolec. W pierwszym sparingu jedynego gola dla ekipy Grzegorza Bartkiewicza zdobył Przemysław Palmowski, a przeciwko Skałkom trafiali Damian Kozłowski i Paweł Mazur. Dla stolczan gole zdobywali zaś: Damian Iwanicki, Piotr Wiśniewski, Sławomir Krocz oraz Mateusz Prokop, który najprawdopodobniej zasili zespół Skałek. Ostatnio 17-latek występował w zespole juniorów starszych ząbkowickiego Orła.

Znacznie korzystniej niż we wcześniejszych grach kontrolnych zaprezentowali się gracze Polonii Ząbkowice Śląskie, którzy pokonali w miniony weekend DGPNZ Roztocznik aż 6:0 (3:0). Po dwa gole dla ząbkowiczan zdobyli Patryk Stanuch, Damian Mikulski oraz Michał Ptasiński. W tygodniu podopieczni Bogumiła Sikorskiego zagrali również wewnętrzną gierkę z juniorami ząbkowickiego klubu. Seniorzy wygrali sparing 4:2 (3:0) po bramkach Damiana Mikulskiego, Patryka Stanucha, Bogumiła Sikorskiego i Damiana Madeja, który ostatnie pół roku występował w drużynie Harnasia Starczówek.

Wysoką wygraną odniósł Inter Ożary. Podopieczni Przemysława Gajka okazali się lepsi od B-klasowych Czarnych Braszowice, zwyciężając aż 8:2 (3:2). Dla Interu gole zdobywali: Sebastian Górski x2, Wojciech Gembara x2, Konrad Babiec, Damian Bieńko, Mateusz Ferenc i Dawid Skotniczy. W bramce Interu wystąpił Wojciech Cwek, mający za sobą grę w barwach Zamku Kamieniec Ząbkowicki i wydaje się, że problem jaki ożaranie mieli z bramkarzem został już rozwiązany. Dla Czarnych Braszowice dwa trafienia były autorstwa Ernesta Łotysza.

Po pierwszym meczu kontrolnym jest też Cis Brzeźnica. Gracze Wojciecha Dujina ulegli 0:1 B-klasowemu ATS-owi Wojbórz. Ekipa z Brzeźnicy do meczu przystąpiła jednak bardzo osłabiona, a drużynę w dużej mierze tworzyli zawodnicy grający na co dzień w drużynie juniorów. Z nowych twarzy pojawił się m.in. Bartłomiej Włodarczyk, grający dotychczas w ekipie Harnasia Starczówek.

Wygraną zanotowała natomiast Tarnovia Tarnów, która na własnym obiekcie okazała się lepsza od WLKS-u Wambierzyce. B-klasowy rywal nie postawił graczom Waldemara Tomaszewicza ciężkich warunków, a tarnowianie po golach Daniela Cwanka, Mariusza Wójcika, Tomasza Bogaczyńskiego i Pawła Zienarka (dwa trafienia) wygrali 5:2 (2:1).

sm. / Express-Miejski.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA