ZLF: Gang Dyrektora Józefa i Kłodzko Team zagrają w I lidze [ZDJĘCIA]

ZLF: Finały II ligi. Kłodzko Team i Gang Dyrektora Józefa z awansem

ZLF: Finały II ligi. Kłodzko Team i Gang Dyrektora Józefa z awansem fot.: mp

Gang Dyrektora Józefa i Kłodzko Team to dwa zespoły, które w przyszłym sezonie będziemy oglądać na parkiecie I ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

W minioną sobotę odbyły się mecze fazy playoff drugiej ligi. W pierwszym półfinale ekipa Kłodzko Team rozgromiła aż 10:1 (6:0) OSP Stolec. Spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg, a kłodzczanie nie pozostawili rywalom złudzeń. Cztery gole dla zwycięzców zdobył Łukasz Wiącek, a po trzy bramki dorzucili Bartosz Mróz i Adam Bońkowki. Dla przegranych trafił Kacper Dominik.

Kłodzko Team 10:1 (6:0) OSP Stolec
Bramki: Łukasz Wiącek x4, Bartosz Mróz x3, Adam Bońkowski x3 – Kacper Dominik

W drugim meczu półfinałowym było już nieco więcej emocji. Gang Dyrektora Józefa okazał się jednak lepszy od ekipy P&K Sajdersi, wygrywając 3:1 (2:0). Zwycięzcy prowadzili już różncą trzech goli, a gol dla Sajdersów okazał się ylko bramką na otarcie łez.

Gang Dyrektora Józefa 3:1 (1:0) P&K Sajdersi
Bramki: Bartłomiej Gerlach, Norbert Pierzga, Przemysław Dawidowicz – Wojciech Kuzera

W meczu o trzecie miejsce, gdzie spotkały się dwie przegrane ekipy z półfinałów emocji nie zabrakło. P&K Sajdersi już po dziesięciu minutach przegrywali 0:5 i wydawało się, że zwycięzca meczu jest już znany. Nic bardziej mylnego. Jeszcze przed przerwą P&K Sajdersi zdołali zdobyć trzy gole i częściowo odrobić straty. Po przerwie OSP Stolec nadal nie mógł znaleźć właściwego rytmu z początku spotkania. W efekcie w około 30. minucie na tablicy świetlnej widniał remis 5:5. W końcówce OSP Stolec wyszedł jeszcze na moment na prowadzenie, jednak P&K Sajdersi szybko odpowiedzieli i do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs rzutów karnych. Te lepiej wykonywali Sajdersi (2:0) i po fatalnym początku meczu ostatecznie zaliczyli udany comeback, zajmując trzecie miejsce w lidze.

OSP Stolec 6:6 (karne: 0:2) P&K Sajdersi
Bramki: Kacper Dominik x2, Daniel Józwiszyn x2, Bartosz Józwiszyn, Daniel Stolarski – Wojciech Kuzera x3, Michał Ptasiński, Paweł Zapała, Jakub Schreiber

W wielkim finale emocji nie było. Gang Dyrektora Józefa został rozbity przez Kłodzko Team, które jednocześnie zrewanżowało się rywalom za porażkę z fazy zasadniczej. Wówczas przy wyniku 3:3 kłodzczanie zeszli z boiska, nie mogąc pogodzić się z decyzjami arbitrów. Teraz nie pozostawili złudzeń, ogrywając Gang Dyrektora Józefa aż 11:2 (7:1) i zostając mistrzem II ligi.

Kłodzko Team 11:2 (7:1) Gang Dyrektora Józefa
Bramki: Mikołaj Kotfas x2, Łukasz Wiącek, Bartosz Mróz, Adam Bońkowski x3, Mikołaj Łazarowicz x3, Bartosz Iwanowicz – Kamil Wójcik, Wojciech Brzózka

Królem strzelców ligi został Łukasz Wiącek z ekipy Kłodzko Team, który zgromadził na swoim koncie 24 gole. 20-latek otrzymał w nagrodę pamiątkową statuetkę.

Awans do I ligi uzyskały zespoły Kłodzko Team i Gang Dyrektora Józefa. W barażach zagrają P&K Sajdersi i OSP Stolec. Rywalem tych pierwszych będą Topory, a ci drudzy zagrają z Consultor Teamem. Mecze barażowe zaplanowano wstępnie na 11 marca.

III liga – 10 kolejka – 26 luty:

KS Orzeł 4:9 (2:6) Zbylbruk Bobolice
Bramki: Oskar Łyżwińki x3, Damian Miśkiewicz – Mariusz Kubicz x2, Paweł Kobrzak x3, Mateusz Garbowski, Jacek Pasternak, Jakub Idzi x2

Blok Ekipa 1:7 (?:?) Magnezyty Grochów
Bramki: Tadeusz Rychter – Łukasz Bogusiewicz x2,Gheorghita Ghalbeaza x2, Radosław Sobieraj, Andrzej Poręba, Józef Kulig

Cypiski 0:3 v.o Młoda Tarnovia
Drużyna Cypisków nie stawiła się na mecz.

Supa Strikes 5:7 (2:3) Blue Stars
Bramki: Paweł Gulik x3, Andrzej Zachilski, Krystian Badyński – Rafał Brysiak x2, Piotr Brysiak, Konrad Brysiak, Damian Szafarski, Mateusz Stwora, Mateusz Nowak

Banda Ogóra 5:3 (3:3) Zgroza Team
Bramki: Jakub Nowak x2, Patryk Malesa x2, Norbert Bilski – Tomasz Bandurski x2, Michał Sztepiuk

Unison Soccer Team 2:4 (?:?) Bulsoniki KZ
Bramki: Damian Zalejski - Mateusz Sopuch x2, Wiktor Chamerski, Kamil Wróbel