Express-Miejski.pl

Chcą dokończenia budowy chodnika. Jeśli będzie potrzeba zablokują drogę

Mieszkańcy Nowego Dworu (gm. Ziębice) domagają się dokończenia budowy chodnika we wsi. Nie wykluczają, że jeżeli będzie potrzeba wyjdą na ulice i zablokują drogę fot.: UM Ziębice

Mieszkańcy Nowego Dworu (gm. Ziębice) domagają się dokończenia budowy chodnika we wsi. Nie wykluczają, że jeżeli będzie potrzeba wyjdą na ulice i zablokują drogę.

Mieszkańcy chcą, aby we wsi przy drodze wojewódzkiej nr 395 prowadzącej z Ziębic do Wrocławia, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) we Wrocławiu wznowiła kontynuację i zakończyła rozpoczęte w 2016 roku prace przy budowie chodnika. - Przypominamy, ze zgodnie z ustaleniami zobowiązaliście się zakończyć budowę chodnika w 2017 roku. Obecnie rozpoczęliście prace związane z budową innych obiektów (np. chodnika w miejscowości Służejów), wstrzymując prace zmierzające do zakończenia budowy chodnika przy drodze nr 395 w naszej wsi - czytamy w piśmie mieszkańców Nowego Dworu kierowanym do DSDiK, pod którym podpisali się radna rady powiatu Teresa Markowska, radny gminy Ziębice Zygmunt Celmer oraz sołtys wsi Grzegorz Malinowski.

W piśmie skierowanym do DSDiK mieszkańcy zaznaczają, że droga wojewódzka nr 395 jest o bardzo wysokm natężeniu ruchu, brak chodnika powoduje niebezpieczeństwo dla mieszkańców, a codzienne funkcjonowanie jest utrudnione i przede wszystkim niebezpieczne. - Obecny stan nie pozwala na dalsze odkładanie zaplanowanych prac, wobec czego wnosimy o pilne ich rozpoczęcie - apelują miezkańcy.

- Wiemy również, że intencją pani burmistrz i rady gminy było wybudowanie dwóch chodników, niemniej jednak uważamy za zasadne jest ukończenie jednej budowy i następnie rozpoczęcie kolejnej. Zwracamy się z prośbą do radnych gminy Ziębice o zamianę tych inwestycji na budowę chodnika w Nowym Dworze - dodają nowodworzanie.

Zablokują drogę?

Teresa Markowska na sesji rady powiatu mówiła, że jest już po spotkaniu z mieszkańcami wsi i są oni bardzo zdeterminowani jeśli chodzi o tę inwestycję. Na chwilę obecną skierowali pismo do DSDiK i przekazali je do wiadomości burmistrz gminy Ziębice, starostwa powiatowego oraz posła Michała Dworczyka. Pod pismem podpisało się kilkudziesięciu mieszkańców sołectwa, którzy w przypadku braku reakcji ze strony DSDiK oraz samorządów, nie wykluczają protestów i są nawet skłonni zablokować drogę.

- Trasa przebiegająca przez Nowy Dwór jest bardzo specyficzna i niesamowicie kręta. Uważam, że należy tę interpelację potraktować poważnie. Rada powiatu wystąpi w tej kwestii z pismem do inwestora i jednocześnie zarządcy drogi, wspierając tym samym apel mieszkańców - mówił wicestarosta Mariusz Szpilarewicz.

W ubiegłym roku w Nowym Dworze wybudowano chodnik na odcinku o długości 250 metrów. Został on oddany do użytku na początku września. Inwestycja kosztowała ponad 277 tys. zł, a jej koszty „na pół” pokryła gmina Ziębice i DSDiK we Wrocławiu.

sm. / Express-Miejski.pl

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Chcą dokończenia budowy chodnika. Jeśli będzie potrzeba zablokują drogę

  2017-02-16 13:13:20

  sm. / Express-Miejski.pl

  Mieszkańcy Nowego Dworu (gm. Ziębice) domagają się dokończenia budowy chodnika we wsi. Nie wykluczają, że jeżeli będzie potrzeba wyjdą na ulice i zablokują drogę.

 • 2017-02-16 14:05:32

  gość: ~Grześ

  Obecnie wybudowany kawałek chodnika w tej wsi to z jednej strony niesamowite ułatwienie, a z drugiej kuriozum. Nie dość, że wybudowano go tylko 250 m to jeszcze nie można tej odległości przejść w całości bo w jednym miejscu gdzie chodnik jest wąziutki (ok. 50-60 cm) ustawiano znak zakazu przejścia dla pieszych i oznakowano 2 dodatkowe przejścia dla pieszych obok tego przewężenia - dodam, że oba na łuku drogi. Nie ma natomiast oznakowanych przejść w tej wsi przy skrzyżowaniu dróg i przystanku, na jedynym prostym kawałku drogi w tej wsi. Tak więc idąc nowym chodnikiem od Ziębic po jakiś 50 m. trzeba przejść przejściem dla pieszych na drugą stronę drogi, potem po 10 m przejść kolejnym przejściem z powrotem na drugą stronę drogi, bo po tej samej chodnika już nie ma i po kolejnych 150 m dojść do skrzyżowania i przejść na jego drugą stronę już nielegalnie, bo tam przejścia nie ma wyznaczonego. Paranoja!!! Ktoś kto to tak oznakował powinien dostać nagrodę Nobla. Omijany kawałek chodnika jest co prawda bardzo wąski ale spokojnie jedna osoba może nim przejść, czy przejechać wózkiem bez tych kombinacji, które - gdyby je stosować mogą doprowadzić jedynie do nieszczęścia. W tej wsi powinien być choćby wąski chodnik po obu stronach drogi. Nie mówiąc już, że ta ruchliwa droga powinna omijać Nowy Dwór - ale tego to się nie doczekamy.

 • 2017-02-16 15:24:24

  gość: ~Ziębiczanin

  Kolejny przykład nieudolności pani burmistrz, która zamiast przypilnować wykonawcę to sprawę olała i efekt mamy, jaki mamy. Akurat jestem z Ziębic, ale często jeżdżę drogą na Nowy Dwór w stronę Wrocławia i w Nowym Dworze jadę maks 40 km/h. Toż cud, że tam nikt nie ginie jak auta zasuwają nawet czasem i w granicach setki.

 • 2017-02-16 16:01:09

  gość: ~jj

  no tak, co złe to burmistrz.....przypuszczam ze generalnie nie miała zadnego wpływu na to inwestycje która kierowalo dsdik

 • 2017-02-16 17:26:43

  gość: ~mądry

  jak nie miała wpływu jak sama dała połowę kasy na tę inwestycję. Co Ty gadasz!!!

 • 2017-02-16 23:31:09

  gość: ~bez

  Pani Burmistrz zleciła wykonanie dokumentacji na wykonanie tego chodnika . To co nie wiedziała co zleciła?

 • 2017-02-17 07:53:13

  gość: ~zenek81

  Szczerze mówiąc, mogła nie wiedzieć, rozmawiałeś z nią kiedyś? :DDDDDD

 • 2017-02-16 21:27:23

  gość: ~rooster

  pan vicestarosta też nam naobiecywał nową droge z Ziębic do Starczówka i co??? ano to ze zrobili tylko 800 metrów i po sprawie...a nasz pan sołtys na sesji rady gminy podniesie rączkę jak jest głosowanie i zje sobie paluszki popijajac woda i jest ok,zamiast wziac sprawy w swoje rece i postąpić jak wasz sołtys,widziałem na nagraniach z sesji.Dobrze ze u was jest inaczej popieram i życze wytrwałosci w waszym celu.

 • 2017-02-16 22:33:53

  gość: ~rolnik

  teraz romek skomla o pieniadze bo mu zima wyssala hhehehe

 • 2017-02-17 08:22:38

  gość: ~czytelnik

  powiat złożył wniosek na dalszy ciąg drogi do Starczówka. A gmina Ziębice z pania burmistrz Bira co? Nic

 • 2017-02-17 09:54:03

  gość: ~wsiur

  Mieliście możliwość to było odwołać i po sprawie!!!

 • 2017-02-17 12:09:59

  gość: ~do czytelnika

  obys mial racje i spelnilo sie to co napisales.Poczekamy zobaczymy czy dotrzyma obietnicy

 • 2017-02-17 16:14:51

  gość: ~ja

  Naobiecywał i zgłosił! Sołtys przypilnował i wszyscy będą mieli. Burmistrz tylko gada, gada, gada ... aż język się jej, a słuchającym myśl- plącze. Stara i sprawdzona metoda. Dużo słów, mało ...

 • 2017-02-17 18:21:21

  gość: ~elo

  Przecież burmistrz w ulotce przedreferendalnej informowała Wyborców o planach wybudowania tego chodnika! Jak obiecała przed referendum, to ...? Znowu to samo? Ludzie, ludzie ... uwierzyliśta?

 • 2017-02-17 22:06:37

  gość: ~Nowy Dwor

  Kochani. My jesteśmy świadomi pomocy jaką otrzymaliśmy przy powstaniu tej inwestycji ale jednocześnie zdeterminowani aby doprowadzić ja do końca. Lata starań przynoszą efekty.

 • 2017-02-18 10:37:29

  gość: ~Ziębice

  Sprawdźcie, czy burmistrz złożyła wniosek do DSDiK. Powinna to zrobić w ubiegłym roku. Jeśli nie złożyła, to ... tylko planowała :(

 • 2017-02-20 10:39:18

  gość: ~sąsiad

  ostatnio dodany post

  Nowodworzanie, nie dajcie się łapać na te kłamstwa, które mówi Bira. Doprowadzcie sobie tę sprawę do końca sami, nawet po trupach. Tak niestety trzeba w tej gminie!!

REKLAMA