ZLF: Kolejka sensacji, znamy dwóch pierwszych finalistów

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Nauczyciele i Straż Pożarna pewni gry w wielkim finale Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Kto zajmie pozostałe dwa miejsca? Przekonamy się za tydzień. Szansę ma pięć zespołów.

Sobotnie spotkania były pełne niespodzianek. Z zespołów walczących o awans do najlepszej czwórki aż trzy ekipy straciły punkty. Nauczyciele mimo porażki juz przed meczem byli pewni gry w finałowej czwórce. Drugim finalistą są strażacy, którzy dzięki wygranej z Nauczycielami wskoczyli na fotel lidera. O tym kto dołączy do tych dwóch ekip dowiemy się za tydzień - podczas ostatniej kolejki fazy zasadniczej I ligi. Szanse ma nawet pięć ekip, a tak wyrównanej edycji nie było dawno.

Już w pierwszym sobotnim pojedynku nie brakowało emocji. Punkty niespodziewanie stracił Precelek, który tylko zremisował 7:7 (2:0) z zajmującą spadkowe miejsce Sokółką Srebrna Góra. Ubiegłoroczny mistrz przystąpił do meczu osłabiony m.in. brakiem nominalnego bramkarza, jednak do przerwy zgodnie z planem prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Dawida Kuriaty. Po przerwie to jednak Sokółka odrobiła straty i najpierw doprowadziła do remisu, a następnie wyszła na kilkubramkowe prowadzenie z wyżej notowanym przeciwnikiem i zanosiło się na sensację sporego kalibru. Na minutę przed końcem Precelek zdołał jednak zniwelować straty i na tablicy świetlnej było 6:6. Ubiegłoroczny mistrz miał świetną okazję na wyjście na prowadzenie, ale nie wykorzystał doskonałej okazji, co wykorzystali srebrnogórzanie, wychodząc ze skuteczną kontrą. Remis Precelkowi uratował Gabriel Majewski, trafiając do siatki na około 20 sekund przed końcową syreną.

Jak się okazało, zdobyty punkt spowodował, że Precelek wciąż jest jeszcze w grze o play’offy. Nie wszystko będzie zależne jednak od nich – muszą zwyciężyć i liczyć na potknięcia Amatorów lub Agressive. Sokółka jest na przedostatniej lokacie z czterema oczkami.

Sokółka Srebrna Góra 7:7 (0:2) Precelek
Bramki: Andrzej Lubieniecki x3, Remigiusz Markiel x3, Marcin Stachura – Dawid Kuriata x5, Radosław Wandzel, Gabriel Majewski

Nieoczekiwane zwycięstwo odniosły Topory, które pokonały walczącego o pierwszą czwórkę Orła Piława Dolna. Samo spotkanie do końca trzymało w napięciu, a wynik do końcowej syreny był sprawą otwartą. Po pierwszych 20 minutach 2:0 prowadziła ekipa beniaminka, jednak po zmianie stron ekipa z Piławy Dolnej szybko doprowadziła do remisu. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do Toporów – do siatki trafił Wojciech Siewruk. Piławianie mieli jeszcze kilka szans na wyrównanie, ale w bramce beniaminka świetnie dysponowany był Marcin Wolan, który obronił m.in. przedłużony rzut karny za nadmiar dopuszczonych fauli bez konsekwencji.

Topory 3:2 (2:0) Orzeł Piława Dolna
Bramki: Wojciech Siewruk x2, Piotr Kupiec – Mateusz Kuriata, Łukasz Kucharek

Rafting Bardo nie zebrał ekipy i po raz drugi oddał mecz walkowerem. W rezultacie zespół został zdegradowany do trzeciej ligi, a Amatorzy otrzymali trzy punkty bez gry.

Amatorzy 3:0 v.o. Rafting Bardo

W czwartym meczu również nie brakowało emocji. Agressive potrzebował zwycięstwa by zapewnić sobie grę w wielkim finale, a Consultor Team tylko zwycięstwem mógł przedłużyć sobie nadzieję na awans do najlepszej czwórki. W spotkaniu jako pierwsi prowadzenie objęli niżej notowani gracze Consultor Teamu, ale Agressive zdołał doprowadzić do wyrównania. Tuż przed zmianą stron to jednak po raz kolejny Consultor wyszedł na prowadzenie, a zaraz po zmianie stron dołożył trzeciego gola i był już w bardzo komfortowej sytuacji. Piłkarze Agressive nie złożyli jednak broni i w odstępie kilku minut zdołali doprowadzić do remisu. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca – i jedni i drudzy mieli kilka stuprocentowych okazji. Ostatecznie jedną z nich wykorzystali gracze Consultora i przedłużyli swoje szanse na awans. Aby tak się stało, w ostatniej kolejce na pewno muszą rozprawić się z Amatorami i liczyć na porażkę Agressive. Korzystna dla nich byłaby także strata punktów przez Precelek.

Consultor Team 4:3 (2:1) Agressive
Bramki: Mateusz Faron x2, Paweł Dudzic, Maciej Michalski – Robert Herdy, Damian Iwanicki, Mateusz Kuranda

Mecz Nauczycieli ze Strażą Pożarną miał być hitem, ale emocje były tylko przez pierwsze 20 minut. Liderujący Nauczyciele do meczu przystąpili bez zmienników i z minuty na minutę coraz bardziej opadali z sił, tylko przez pierwszą połowę rywalizując ze strażakami jak równy z równym. Do przerwy wynik brzmiał 1:1, a lider tabeli długo prowadził 1:0 po golu Szymona Krocza. Do remisu po strzale z rzutu karnego doprowadził Krzysztof Czachor.

Po zmianie stron zdecydowaną inicjatywę przejęli strażacy. Strażaków na prowadzenie szybko wyprowadził Maciej Zając, a kolejne trafienia były kwestią czasu. Brak sił w zespole Nauczycieli był aż nadto widoczny, a zespołowo grający strażacy po przerwie dorzucili łącznie cztery gole i z przytupem wskoczyli na pozycję lidera tabeli.

Nauczyciele 1:5 (1:0) Straż Pożarna
Bramki: Szymon Krocz – Maciej Zając, Krzysztof Czachor, Kamil Olejarnik, Marcin Kolasa, Mateusz Śleziak

II liga - 7 kolejka - 29 stycznia:

Ekipa Bania 4:1 (2:1) Transport Arendarski
Bramki: Dawid Wodecki x2, Przemysław Tokaruk, Damian Madej - Kamil Sienkiewicz

P&K Sajdersi 10:4 (4:0) Cis Brzeźnica
Bramki: Michał Śnieżek x2, Michał Ptasiński x2, Tomasz Cisak x2, Paweł Cisak, Jakub Schreiber x2, Wojciech Kuzera - Bartłomiej Włodarczyk x2, Łukasz Dudek, Patryk Łuka

Lutomierz 5:8 (2:3) OSP Stolec
Bramki: Mateusz Bień x2, Dawid Gołdyn x2, Paweł Radożycki - Kamil Kłopot x3, Dawid Molęda x2, Piotr Sawicz, Daniel Stolarski x2

The Naturaci 0:2 (0:1) Gang Dyrektora Józefa
Bramki: Wojciech Brzózka, Kamil Wójcik

Kłodzko Team 11:5 (?:?) Srebrna Góra II
Bramki: Łukasz Wiącek x5, Mikołaj Kotfas x3, Jacek Cebulski x2, Mikołaj Łazarowicz - ???

III liga - 7 kolejka - 29 stycznia:

Blue Stars 4:1 (1:0) Banda Ogóra
Bramki:
Mateusz Stwora x2, Piotr Brysiak, Damian Szafarski - Norbert Bilski

Młoda Tarnovia 1:24 (0:10) Supa Strikes
Bramki: Dominik Gabryś - Andrzej Zachilski x14, Mateusz Pelc x3, Tomasz Fic x2, Marcin Koniarczyk, Paweł ??? x2, Tomasz Młyńczyk x2

Magnezyty Grochów 2:10 (1:5) KS Orzeł
Bramki: Sebastian Dornia, Gheorghita Ghalbeaza - Mateusz Prokop x3, Oskar Łyżwiński x2, Tomasz Wiśniowski x2, Andrzej Malik x3

Zbylbruk Bobolice 12:5 (5:1) Cypiski
Bramki: Mariusz Kubicz x3, Paweł Kobrzak x3, Jacek Pasternak x2, Mateusz Jabłoński x2, Jakub Idzi, Mateusz Garbowski - Mateusz Jeł, Marcin Poręba x3, Arkadiusz Kędzior

Bulsoniki KZ 14:2 (5:0) Zgroza Team
Bramki: Mateusz Sopuch x9, Dariusz Mieszkalski x3, Tomasz Wąsowicz x2 - Damian Łęczyński, Piotr Gutowski

Unison Soccer Team 9:0 (4:0) Blok Ekipa
Bramki: Rafał Lis x2, Jarosław Zaborowski x2, Kacper Duż x2, Damian Zalejski x2, Seweryn Zawadzki