zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Nauczyciele nadal z kompletem punktów przewodzą w stawce. Za ich plecami jest ekipa Straży Pożarnej. Wyniki I ligi VI kolejki Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

Sporo emocji dostarczył mecz pomiędzy Strażą Pożarną a Consultor Teamem. Strażacy choć przez znaczną część meczu prowadzili to do ostatniej sekundy nie mogli być pewni zwycięstwa. Ubiegłoroczny wicemistrz ostatecznie wygrał 5:4 (3:2) i jedną nogą jest już w najlepszej czwórce, zajmując po sześciu kolejkach drugą pozycję z szesnastoma oczkami. Consultor Team jest w tabeli na siódmym miejscu.

Straż Pożarna 5:4 (3:2) Consultor Team
Bramki: Krzysztof Czachor x2, Tomasz Robak x2, Marcin Kolasa – Patryk Ochał x2, Mateusz Faron, Krzysztof Trepka

W grze o najlepszą czwórkę wciąż pozostaje drużyna Precelka, która wysoko pokonała Agressive. Mistrz poprzedniej edycji szybko wyszedł na prowadzenie, a po chwili podwyższył przewagę do dwóch goli kiedy Agressive grał w osłabieniu za czerwoną kartkę Mateusza Kurandy. Po zmianie stron Precelek dorzucił jeszcze trzy trafienia, a trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek stać było tylko na honorowe trafienie w końcówce pojedynku.

Agressive 1:5 (0:2) Precelek
Bramki: Krzysztof Cupiał – Radosław Wandzel, Dawid Kuriata, Gabriel Majewski, Konrad Maciak,  Damian Kaczmarczyk

Orzeł Piława Dolna postraszył Nauczycieli, jednak ostatecznie w pojedynku z utytułowanym rywalem nie zdołał wywalczyć nawet punktu. Piławianie początek meczu mieli udany i prowadzili nawet 2:0, jednak Nauczyciele jeszcze przed przerwą odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Po przerwie lider tabeli zwiększył przewagę i choć czwarta ekipa ambitnie walczyła do ostatniej sekundy to do remisu zabrakło im gola. Nauczyciele, choć postraszeni, nie dali sobie wyrwać kompletu oczek i z sześcioma zwycięstwami pewnie okupują pierwszą lokatę, niemalże będąc pewnym już udziału w turnieju finałowym.

Nauczyciele 5:4 (3:2) Orzeł Piława Dolna
Bramki: Tomasz Zieliński, Szymon Krocz x2, Krzysztof Pietrzykowski x2 – Mateusz Kuriata, Rafał Rorat, Łukasz Kucharek, Tomasz Piątkowski

Amatorzy Ziębice bez żadnych problemów rozbili srebrnogórską Sokółkę i patrząc na terminarz wydaje się, że mają łatwą drogę do najlepszej czwórki. Zmierzą się bowiem z zespołami, które plasują się w dolnych rejonach tabeli. Sam mecz nie miał większej historii. Sokółka jako pierwsza wyszła na prowadzenie, lecz już do przerwy przegrywała różnicą trzech goli. Ostatecznie po 40. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 12:3 dla ziębiczan i odzwierciedlił boiskową rzeczywistość.

Sokółka Srebrna Góra 3:12 (1:4) Amatorzy Ziębice
Bramki: Remigiusz Markiel x2, Marcin Stachura - Arkadiusz Ziółkowski x3, Szymon Radziszewski x4, Przemysław Palmowski x2, Damian Kozłowski, Mateusz Świdziński x2

Nie ma już w lidze zespołu, który nie odniósłby zwycięstwa. W szóstej kolejce pierwszy komplet punktów zdobyła ekipa Rafting Bardo, która pokonała Topory. Mecz dwóch beniaminków przysporzył sporo emocji, a arbitrzy pokazali dwie czerwone kartki – po jednej dla obu ekip. Obie kary były konsekwencją dwóch napomnień w postaci żółtych kartoników – w Toporach boisko przedwcześnie musiał opuścić Piotr Kupiec, a w ekipie Raftingu Przemysław Osuchowski.

Samo spotkanie także trzymało w napięciu. Do przerwy Rafting Bardo prowadził 3:0 i wydawało się, że po zmianie stron ich przewaga stanie się jeszcze większa, tym bardziej, że od około 15 minuty Topory musiały sobie radzić bez swojego lidera. Na początku drugiej połowy z boiska został wyrzucony jednak Osuchowski, Topory zdołały strzelić dwa gole i rozpoczęły się emocje. Rafting zdołał odskoczyć na dwa trafienia przewagi, jednak chwilę później Topory znów zniwelowały stratę do jednego gola. Końcówka należała jednak do bardzian, którzy zdobyli piątego gola i po końcowej syrenie mogli cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie. Po tej porażce Topory spadły na dziewiąte miejsce, Rafting jest ósmy.

Rafting Bardo 5:3 (3:0) Topory
Bramki: Wiktor Święcicki, Michał Wojtal, Krzysztof Niziołek x3 - Paweł Moszumański x2, Rafał Matusik

Ze względu na 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy II i III liga w ten weekend pauzowała.