Express-Miejski.pl

Kilkukilometrowy korek na krajowej ósemce z Kłodzka do Barda. Raport z dróg w powiecie

Kilkukilometrowy korek z Kłodzka do Barda fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia na krajowej ósemce. Przez ponad godzinę (od około godz. 16) zablokowany był prawy pas ruchu z Kłodzka aż do Barda.

W prawie dziesięciokilometrowym korku stały zarówno samochody ciężarowe jak i osobówki. Ruch był niemożliwy, a kierowcy czekali na solarko-piaskarki. Utrudnienia były też na tym samym odcinku, lecz w odwrotnym kierunku. W Bardzie i Dębowinie przed wzniesieniami stały ciężarówki, które miały problem z podjechaniem pod górki.

Około godz. 16 w Bardzie w rowie znalazł się samochód osobowy. Uszkodzony został przód auta. Pojazd został wyciągnięty z powrotem na jezdnię dzięki pomocy innych kierowców.

Obecnie ruch na krajowej ósemce odbywa się bez większych utrudnień. Apelujemy o ostrożność. W przypadku utrudnień radzimy wybrać się objazdem przez Jaszkówkę, Laski, Ożary i w Ożarach skręcić do Przyłęku, gdzie można wyjechać na krajową ósemkę. Przed Złotym Stokiem na drodze krajowej nr 46 można spodziewać się utrudnień (odcinek Mąkolno - Laski) w postaci tirów blokujących drogę. Czytelnicy informują nas, że z Kłodzka można dojechać do Barda przez Wojbórz i Opolnicę. Wybierając tę trasę wyjedziemy w centrum Barda, skąd na krajową ósemkę trafić nie kłopot.

Utrudnienia występują także na drodze wojewódzkiej nr 382 w Kluczowej (gmina Ząbkowice Śląskie). Tam między wzniesieniami pasy ruchu blokują dwa samochody ciężarowe. Dodatkowo w rowie leży volkswagen, osobówki jadą poboczem. Podróżujcie ostrożnie!

sm. / Express-Miejski.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kilkukilometrowy korek na krajowej ósemce z Kłodzka do Barda. Raport z dróg powiatu

  2017-01-04 17:51:35

  sm. / Express-Miejski.pl

  Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia na krajowej ósemce. Przez ponad godzinę (od około godz. 16) zablokowany był prawy pas ruchu z Kłodzka aż do Barda.

 • 2017-01-04 18:16:41

  gość: ~masakra

  To służby porządkowe nie wiedziały że śnieg sypie i trzeba od razu wysłać pisaskarki ?

 • 2017-01-04 18:27:46

  gość: ~vv

  Chwilę mocniej przyprószyło i Dębowina stoi i tak co roku zimą . Niech se ci smieszni drogowcy zanotuja gdzie wystepuja najwieksze zatory w zimie gdy snieg pada i dzialaja tam na biezaco......

 • 2017-01-05 09:16:54

  gość: ~minka

  A kto w tym roku odpowiada za odśnieżanie dróg w powiecie?

 • 2017-01-05 09:57:54

  gość: ~cep

  ostatnio dodany post

  Zarząd Dróg Powiatowych

REKLAMA