Express-Miejski.pl

Ciężarówki nadal jeżdżą po ul. Żeromskiego. - Czemu nie wprowadzą zakazu? - pyta Czytelnik

Końcem listopada zakończył się remont ul. Żeromskiego w Ząbkowicach Śląskich. Mieszkańcy domagają się wprowadzenia zakazu dla samochodów ciężarowych na tej ulicy. Województwo nie wyraża jednak zgody fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Czytelnicy i mieszkańcy domagają się wprowadzenia ograniczenia dla pojazdów ciężarowych na wyremontowanej ulicy Żeromskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Otrzymaliśmy zapytanie od jednego z mieszkańców Ząbkowic Śląskich w sprawie ruchu ciężarówek przez nowo wyremontowaną ulicę Stefana Żeromskiego w Ząbkowicach Śląskich. Czytelnik pyta, dlaczego nie zostało wprowadzone ograniczenie dla tych pojazdów i dlaczego nie dba się o najnowszą inwestycję drogową na terenie miasta.

W stanowisku uzyskanym z ząbkowickiego magistratu wynika, że ulica Żeromskiego jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 385 i jej konstrukcja dostosowana jest do samochodów ciężarowych i jako droga wojewódzka nie może mieć zakazu dla ciężkich pojazdów. - Przygotowane są niezbędne dokumenty ze strony gminy o przejęcie całej drogi nr 385 na terenie miasta w 2017 roku i wtedy będzie możliwość wprowadzenia zakazu dla samochodów powyżej 3,5 ton już na drodze gminnej. Kilkakrotnie w ubiegłych latach gmina występowała o ograniczenie tonażu jednak województwo nie wyrażało zgody - tłumaczy Stanisław Moderski z ząbkowickiego magistratu.

sm. / Express-Miejski.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ciężarówki nadal jeżdżą po ul. Żeromskiego. - Czemu nie wprowadzą zakazu? - pyta Czytelnik

  2016-12-08 09:05:21

  sm. / Express-Miejski.pl

  Czytelnicy i mieszkańcy domagają się wprowadzenia ograniczenia dla pojazdów ciężarowych na wyremontowanej ulicy Żeromskiego w Ząbkowicach Śląskich.

 • 2016-12-09 00:29:20

  gość: ~gość

  A jak mają jeżdzić ? Ludzie przesadzacie, może wprowadzić zakaz na A4 bo też tam drogę remontują ?! Chyba ciężarówki dostarczają towary i muszą jakość dostać się do odbiorcy. Trochę logiki w końcu, w tym mieście wszystko wszystkim przeszkadza!!

 • 2016-12-09 12:47:17

  gość: ~armoh

  Jakbym mieszkał przy Żeromskiego to też by mi to przeszkadzało, ale że nie mieszkam, to mi to lata. Jak droga została wykonana prawidłowo to nawet jakby przejechał po niej tir z pięcioma przyczepami to nie powinno jej się nic stać, proste!

 • 2016-12-11 19:50:07

  gość: ~inżynier

  ostatnio dodany post

  Drogi projektuje się i wykonuje pod konkretne obciążenie, tonaż pojazdów etc. I jest diametralna różnica, czy po drodze do 3,5t przejeżdżają tiry, czy osobówki. Nawet gdyby drogę do 3,5t ze złota robili, to tiry ją rozjeżdżą, proste!

REKLAMA