Młode Orły z samymi zwycięstwami

AP Orzeł Ząbkowice Śląskie - najlepszy zespół rundy jesiennej w Klasie Terenowej Trampkarza fot.: AP Orzeł Ząbkowice Śląskie

W Klasie Terenowej Trampkarza nie ma mocnych na zespół Orła Ząbkowice Śląskie. Podopieczni Piotra Kupca w jedenastu meczach odnieśli same zwycięstwa i liderują w tabeli.

Dla graczy Kupca (rocznik 2003 i młodsi) to pierwszy w przygodzie piłkarskiej sezon, kiedy rywalizują na pełnowymiarowym boisku, a w polu gra jedenastu zawodników. W poprzednim sezonie grali jeszcze w młodzikach, gdzie obowiązywało ich nieco mniejsze pole gry i mniejsze bramki.

- Zawodnicy, choć rywalizują często ze starszymi od siebie to umiejętnie poradzili sobie z przejściem z zespołu młodzika do trampkarza, co pokazują wyniki. Często też wspomagają zespół trampkarzy starszych (rocznik 2002), który występuje w lidze dolnośląskiej. Frekwencja na treningach jest bardzo dobra, regularnie trenuje po 15-20 zawodników, a zawodnicy wykazują spore zaangażowanie, czego doskonałym przykładem jest miejsce w tabeli. Ten sezon ma być dla nich przygotowawczym do tego, aby za rok mogli rywalizować już na nieco wyższym poziomie w lidze wojewódzkiej - podsumował rundę trener Kupiec.

Zespół najwyższe zwycięstwo zanotował w piątej kolejce, pokonując 15:0 Sudety Międzylesie. Najskromniejsze zwycięstwo biało-niebiescy zanotowali w ostatniej kolejce z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, wygrywając 1:0. - W zakończonej rundzie zdobyliśmy 94 bramki (średnia: 8.5 gola na mecz), straciliśmy zaledwie osiem (0.7 gola na mecz). Na listę strzelców wpisało się łącznie dziewiątnastu graczy. Po szesnaście goli zdobyli Marcel Kwartnik oraz Mateusz Boboński. Jedenaście razy bramkarzy rywali pokonywał Szymon Matusik, a dziesięciokrotnie Jakub Licznar. Piętnaście asyst na swoim koncie ma Boboński, siedem Jakub Krocz i Matusik, a pięć Licznar - wylicza skrupulatnie trener młodych Orłów.

W ciągu całego rundy w biało-niebieskich barwach wystąpiło aż 30 graczy. Najwięcej minut na boisku spędzili Daniel Malczyk (580 minut na 770 możliwych), Boboński (570 minut), Antoni Worobiec (540 minut) oraz Seweryn Mostowy (500 minut).

Drużynę ząbkowickiego Orła tworzą zawodnicy z całego powiatu ząbkowickiego. 14 z nich pochodzi z Ząbkowic Śląskich, po dwóch z Kamieńca Ząbkowickiego, Ziębic, Ciepłowód, Braszowic, Nowej Rudy i po jednym z Kozińca, Stolca, Zwróconej, Srebrnej Góry, Bystrzycy Kłodzkiej i Złotego Stoku.