Express-Miejski.pl

Biegacze rywalizowali w Ciepłowodach. Znamy najlepszych

I Bieg Szlakiem Legend Gminy Ciepłowody fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Mimo kapryśnej pogody, wiejącego wiatru i padającego od czasu do czasu deszczu prawie 70 śmiałków wzięło udział w I Biegu Szlakiem Legend Gminy Ciepłowody.

Choć bieg oficjalnie miał mieć dystans 10 km to trasa okazała się nieco krótsza. Imprezę wygrał Łukasz Piskorz z Borku Strzelińskiego, któremu na mecie zmierzono czas 31 minut i 51 sekund. Drugą pozycję wywalczył Maciej Galik z Raczyc (gmina Ziębice), który przekroczył linię mety po 32 minutach i 35 sekundach spędzonych na trasie. Na najniższym podium stanął Jacek Załubski z Jelcza-Laskowice, tracąc do zwycięzcy minutę i dwie sekundy.

Wśród pań triumfowała Monika Dudek z Ziębic z czasem 41 minut i 17 sekund. Druga była Magdalena Cerulewicz ze Strzelina (czas: 42 minut 21 sekund) , a trzecią kobietą, która przekroczyła linię mety okazała się Magdalena Tokaruk z Bobolic (gmina Ząbkowice Śląskie) z czasem 43 minut i 25 sekund.

Najlepszym zawodnikiem z gminy Ciepłowody okazał się Andrzej Cendrowski z Jakubowa, który zajął szóste miejsce w klasyfikacji OPEN, dobiegając na metę z czasem 33 minuty i 52 sekundy. Wśród prawie 70 uczestników nie było żadnej mieszkanki ciepłowodzkiej gminy w związku z tym puchar pozostał w rękach organizatorów.

Przed biegiem Magdalena Cerulewicz przeprowadziła krótką rozgrzewkę dla zawodników, a po biegu na uczestników czekały ciepłe napoje oraz posiłek regeneracyjny (spaghetti). Organizatorem imprezy była gmina Ciepłowody, miejscowy ośrodek kultury, stowarzyszenie T.O.U.R AKtywni-Ciepłowody, a także strażacy z Dobrzenic i Ciepłowód. Imprezę poprowadził Daniel Ciepierski.

sm. / Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Biegacze rywalizowali w Ciepłowodach. Znamy najlepszych

  2016-10-08 20:50:03

  sm. / Express-Miejski.pl

  Mimo kapryśnej pogody, wiejącego wiatru i padającego od czasu do czasu deszczu prawie 70 śmiałków wzięło udział w I Biegu Szlakiem Legend Gminy Ciepłowody.

 • 2016-10-10 16:04:06

  gość: ~diwad75

  ostatnio dodany post

  Takie imprezy mają swój niepowtarzalny klimat....kameralnie...Trasa bardzo fajna...doceniona może zostać, gdy w przyszłym roku pobiegniemy w upale :)))

REKLAMA