Siódma edycja Maraton MTB „Jesień w Mieście Cudów”

Siódma edycja Maraton MTB „Jesień w Mieście Cudów” fot.: Piotr Macek

Michał Gołębiewski z Bielawy na dystansie mini i Filip Helta z Boguszowa-Gorce na dystansie mega okazali się najlepsi podczas kolejnej bardzkiej imprezy rowerowej.

2 października około dwustu kolarzy pojawiło się w Bardzie, aby wziąć udział w siódmej już edycji maratonu MTB „Jesień w Mieście Cudów”, którego organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Kusy” w Bardzie przy współpracy z Fundacją Oświatową Salamandra.

Michałowi Gołębiewskiemu z Bielawy pokonanie dystansu mini (długość -17 km, zajęło 44 min i 21 sek. Za nim na metę wjechali jego koledzy z drużyny – Wiktor Wiśniewski oraz Jan Płasecki. Obaj do lidera stracili minutę i siedem sekund, a o ich miejscach zadecydowały setne sekundy. Ostatecznie lepszy okazał się Wiśniewski. Najlepszy z zawodników z gminy Bardo Wiktor Waraczewski uplasował się na ósmej pozycji. Łącznie na dystansie sklasyfikowano 58 zawodników i zawodniczek.

Kolarze, którzy zdecydowali się na start na dystansie mega („Pętla Kusego”) mieli do przejechania 33 km z przewyższeniami 1028 metrów. Najszybciej trasę pokonał Filip Helta, osiągając czas 1h 25min i 8 sek. Drugą pozycję zajął Piotr Sułek z Piotrowic, przekraczając linię mety 12 sekund po zwycięzcy. Trzecią lokatę wywalczył bardzianin Mikołaj Dziewa jeżdżący w barwach SGR Specialized. 20-latek trasę przejechał w 1h 28 min i 10 sek.

W klasyfikacji drużynowej na dystansie mini zdecydowanie zwyciężyła ekipa Dream Bike Bielawa z dużą przewagą nad MTB Walim i UKS Kusy Bardo. Wśród rywalizujących w „Pętli Kusego” najlepszy czas osiągnęli kolarze jadący w barwach Sklepu Rowerowego Bike Finger z Wałbrzycha. Druga pozycja przypadła zawodnikom z  Cyklon Proal Team, a trzecia gospodarzom z UKS Kusy Bardo.

Organizatorzy oprócz dystansów mini i mega przygotowali też wyścigi dla najmłodszych. Żaki rywalizowały na dystansie 2.5 km, natomiast szkraby i szkrabiątka ściagały się na dystansie 400 metrów. Pełna lista wyników z podziałem na kategorie znajduje się tutaj.