Express-Miejski.pl

Nie jesteś mieszkańcem Brukalic? Za wjazd do wsi możesz otrzymać mandat

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 395 między Wadochowicami a Henrykowem fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od kilku dni trwają prace związane z remontem nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 395 między Wadochowicami a Henrykowem. Występują utrudnienia w ruchu.

Przed remontowanym odcinkiem pojawiły się znaki drogowe, które informują o zakazie ruchu na remontowanym fragmencie drogi za wyjątkiem mieszkańców czterech miejscowości: Witostowic, Wadochowic, Raczyc i Brukalic, pojazdów budowy i komunikacji zbiorowej. Oznacza to, że osoby zameldowane w innych miejscowościach, a mające np. rodzinę w Brukalicach autem pod sam dom udać się nie mogą. Według oznakowania złamią bowiem prawo. Utrudnienia mają potrwać do końca października. Do innych miejscowości można dotrzeć drogami powiatowymi nr 3070D oraz 3170D przez: Stary Henryków, Targowicę, Skoroszowice, Mieszkowice i Dankowice.

Ponadto Czytelnicy zwrócili nam też uwagę na błędnie zapisane na znaku miejscowości – zamiast Raczyce są Raszyce, zamiast Witostowice mamy Witosławice. - Myślę, że literówki nie mają wpływu na naszą pracę i nie powinny stanowić utrudnień – tłumaczy Grzegorz Czykiel, kierownik budowy.

W sprawie organizacji ruchu przyznaje, że nie może dać gwarancji, iż w przypadku policyjnej kontroli kierowcy, którzy zdecydują się złamać prawo nie dostaną mandatu. - Sytuacja jest przejściowa, nie można mieć wszystkiego od razu. Mieszkańcy i kierowcy chcą drogi to muszą uzbroić się w cierpliwość i „przemęczyć” z utrudnieniami. Postaramy się, aby trwały one jak najkrócej. Ponadto tymczasową organizację zmiany ruchu zatwierdziła Dolnośląska Służba Dróg i Kolei – taki też był warunek przystąpienia do prac – dodaje Czykiel.

Jedyne co w tej sytuacji możemy doradzić to pozostawianie swoich pojazdów przed znakiem i proszenie znajomych o przyjechanie po nas bądź też po prostu kilkusetmetrowy spacer. Zawsze można zaryzykować jazdę wbrew przepisom, ale wtedy w przypadku kontroli policyjnej kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami...

sm. / Express-Miejski.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nie jesteś mieszkańcem Brukalic? Za wjazd do wsi możesz otrzymać mandat

  2016-09-22 09:47:19

  sm. / Express-Miejski.pl

  Od kilku dni trwają prace związane z remontem nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 395 między Wadochowicami a Henrykowem. Występują utrudnienia w ruchu.

 • 2016-09-26 11:08:08

  gość: ~yeti

  Co za bzdura, na jakiej podstawie ktoś może nam zabronić dojazdu publiczną drogą do jakiejkolwiek miejscowości i ukarać za to mandatem! Wiadomo, że aby nie utrudniać prac drogowych, jeżeli ktoś nie musi to nie powinien tam jeździć. Nie ma jednak żadnej podstawy prawnej, a z pewnością nie jest nią fakt zameldowania (niezameldowani, a przebywający czasowo w tych miejscowościach mają się wyprowadzić)aby zabronić nam tam wjechać. Każdy może pojechać tam np. do rodziny, znajomych, na swoje pole, łąkę czy do lasu lub aby po prostu np. pospacerować i podziwiać widoki i nie musi się z powodu takiej wizyty nikomu spowiadać! A o zatwierdzeniu objazdu to niech panowie z służby dróg lepiej nie mówią, bo szkoda, że nie wyznaczyli go przez np. Wałbrzych. Za wyznaczenie takiego objazdu - szczególnie dla samochodów osobowych, to oni powinni zostać ukarani, bo wprowadzają kierowców w błąd, ponieważ są znacznie krótsze i wygodniejsze możliwości objechania remontowanego, krótkiego odcinka drogi. Poza tym jakoś na znacznie ruchliwszych drogach da się prowadzić remont przy organizacji ruchu wahadłowego. Ale po co, najwygodniej zamknąć, wyznaczyć piętnastokilometrowy objazd kilometrowego odcinka i postraszyć kierowców mandatami. To tak w ramach szacunku dla obywateli!

 • 2016-09-26 11:33:15

  gość: ~dydydy

  Właśnie to jest najlepsze, że jak remontują jakieś inne drogi to potrafią ruch wahadłowy wprowadzić i po sprawie, a tu rozpierdzielili całą drogę i zabawa na całego.

  PS: fajnie jakby jeszcze wiedzieli gdzie trwa remont i chociaż znaki z nazwami miejscowosci potrafili zaprojektowac

 • 2016-09-28 19:20:44

  gość: ~ona

  Po co robić tyle km.skoro można pojechać przez stację PKP i wyjechać w Wadochowicach

 • 2016-09-28 19:28:50

  gość: ~123

  No właśnie, a objazd wytyczono przez Targowicę i St. Henryków!

 • 2016-09-28 19:30:24

  gość: ~123

  ostatnio dodany post

  No właśnie, a objazd wytyczono przez Targowicę i St. Henryków!

REKLAMA