Express-Miejski.pl

Wytną chore drzewa przy drodze i usuną zwisające gałęzie

Droga wojewódzka nr 382 między Kamieńcem Ząbkowickim a Ząbkowicami Śląskimi fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Czytelnik pyta: Czy planowana jest wycinka drzew przy drodze wojewódzkiej nr 382 między Ząbkowicami Śląskimi, a Strąkową w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego? Odpowiadamy.  

– Wiele lat z dużą cierpliwością oczekiwaliśmy na remont drogi wojewódzkiej nr 382, a konkretnie jej ostatniego odcinka tj. od ronda z kierunku Ząbkowice Śląskie do wsi Strąkowa w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego. Ten ostatni odcinek jest już wyremontowany i oddany do użytku. Jadąc tym odcinkiem, uwagę zwraca bardzo zły stan drzew wzdłuż drogi. Wiele drzew nadaje się do wycięcia w całości, a w dużej części do wycięcia nadają się suche już gałęzie, które zwisając bezpośrednio nad drogą, stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla użytkowników drogi – informuje Czytelnik. Zwraca również uwagę, że w ostatnim czasie do czynienia mamy z dużą ilością burz, a co za tym idzie – silnymi wiatrami. Po każdym takim wietrze na jezdni leży duża ilość odłamanych zarówno suchych, jak i zdrowych gałęzi i jazda wtedy nie należy do bezpiecznych czy łatwych. – Czy DSDiK planuje w najbliższym czasie zająć się tą sprawą i dokonać regulacji koron tych drzew? – pyta.

Jak informuje Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, w chwili obecnej trwa inwentaryzacja drzew do usunięcia oraz drzew do cięć korekcyjnych. Po jej zakończeniu zostanie złożony wniosek o wydanie zezwolenia na ich usunięcie. Termin rozpoczęcia prac i ich zakończenia nie jest jeszcze znany.

sm. / Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wytną chore drzewa przy drodze i usuną zwisające gałęzie

  2016-08-02 10:03:28

  sm. / Express-Miejski.pl

  Czytelnik pyta: Czy planowana jest wycinka drzew przy drodze wojewódzkiej nr 382 między Ząbkowicami Śląskimi, a Strąkową w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego? Odpowiadamy.  

 • 2016-10-07 21:21:19

  gość: ~Bzdury

  ostatnio dodany post

  W lipcu Zdp zlecił wycinkę gałęzi na drogach powiatowych np. Ozary Kamieniec.....ozary Przyłęk. .. I co do tej pory leżą w krzakach lub prywatnych działkach nikt tego nie sprzatnąl nA co czekacie ? Może em24 zapyta włodarzy powiatu....wiem ciężka s.prawa pochylić się nad sprawą której nie ma na bipie lub stronie urzędu..?.

REKLAMA