Express-Miejski.pl

Komunikacja miejska ponownie w Ząbkowicach Śląskich?

Jeden z przystanków znajdujący się w Rynku fot.: em24.pl

Otrzymaliśmy list od Czytelnika, który zauważył, że przy przystankach należących do miasta malowane jest oznakowanie poziome. - Wróci komunikacja miejska? - pyta.

Ząbkowicki magistrat zaprzecza jednak jakoby miał w planach przywrócenie komunikacji miejskiej. - Na terenie gminy zostało odnowione oznakowanie poziome przy przystankach, które znajdują się w wykazie przystanków w obecnie obowiązującej uchwale w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz określenia warunków korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Ząbkowice Śląskie. Odnowienie oznakowania poziomego jest konieczne ze względu na obowiązujące przepisy - tłumaczy Stanisław Moderski, asystent burmistrza.

W chwili obecnej w ząbkowickim urzędzie nie ma tematu przywrócenia komunikacji miejskiej. Działająca od 1 września komunikacja nie cieszyła się zainteresowaniem i w połowie grudnia została zawieszona.

sm. / Express-Miejski.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Komunikacja miejska ponownie w Ząbkowicach Śląskich?

  2016-05-13 09:11:09

  sm. / Express-Miejski.pl

  Otrzymaliśmy list od Czytelnika, który zauważył, że przy przystankach należących do miasta malowane jest oznakowanie poziome. - Wróci komunikacja miejska? - pyta.

 • 2016-05-17 21:07:13

  gość: ~zyx

  były malowane a nie odnawiane! Po co - znowu bzdury z uchwałami - wydać bez celu kasę typowe magistrackie myślenie , a może jak takie mądrości ten pan magistrat wyznaje to proszę o odpowiedż dlaczego drogi są totalnie dziurawe jest połowa roku a większość ulic wygląda jak po zimie i to nawet te które były już lepione w roku bieżącym. Jeśli magistraty nie widzą to proszę przejść się Waryńskiego, Bohaterów Getta, oś Pallotyńskie etc.etc a Żeromskiego ,dobrze; będzie remontowana ale kiedy (też brak info dlaczego nie rozpoczęto prac),tak głębokie dziury można zabezpieczyć ale po...kiego,
  a, Jasna - będzie skończona do końca 2015 !!! jak dlugo kochane magistrty będą sobie kpili z mieszkańców!

 • 2016-11-03 11:41:42

  gość: ~lud z ww ulic

  ale Okrężną wyremontowali,bo tam mieszka,no kto mieszka?

 • 2016-11-03 15:18:05

  gość: ~Nie

  Waryńskiego nie.....wiecie kto tam mieszka......

 • 2016-11-03 18:24:45

  gość: ~takitam

  Przecudnej urody cytacik:
  "Na terenie gminy zostało odnowione oznakowanie poziome przy przystankach, które znajdują się w wykazie przystanków w obecnie obowiązującej uchwale w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz określenia warunków korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Ząbkowice Śląskie. "

  tłumaczy Stanisław Moderski, asystent burmistrza.
  Tylko .... on to tłumaczy z mandaryńskiego, czy z suahili ?

  Brzmi to mniej więcej tak:
  "Proszę pani nasza pani prosi panią żeby pani pożyczyła naszej pani trochę kredy do pisania" :))))

 • 2017-02-19 16:14:10

  gość: ~Tak myślę

  Komunikacja Miejska na Terenie gminy cieszyła by się powodzeniem gdyby linii było przynajmniej 3 lub 4 i kursowały z taktem co 30 min przejeżdżając zawsze przez Ząbkowice z najbardziej ościennych wsi gminy np Szklary - Braszowice, Kluczowa - Stolec, Pawłowice Sieroszów. Można też by było zrobić to razem z powiatem uruchamiając po prostu spółkę komunikacyjną gmin z powiatem i zorganizować sprawną i szybką komunikację pomiędzy miejscowościami powiatu i gmin.

 • 2017-02-19 16:58:42

  gość: ~cleo

  ostatnio dodany post

  Zgadzam się.Komunikacja powinna być i stąd najpierw trzeba wyciąć drzewa żeby nie przeszkadzały autobusom i kolumnom rządowych limuzyn. To juzna szczęście się dzieje. http://kontakt24.tvn24.pl/tna-zdrowe-modrzewie-w-zabkowicach-slaskich,3142364,ugc

REKLAMA