„Bieg mocy” szlakiem ząbkowickich zabytków. Bardzianin najszybszy

„Bieg mocy” w Ząbkowicach Śląskich na rozpoczęcie sezonu turystycznego

„Bieg mocy” w Ząbkowicach Śląskich na rozpoczęcie sezonu turystycznego fot.: Ultima Sport

Jedną z atrakcji przygotowanych na otwarcie sezonu turystycznego w Ząbkowicach Śląskich był „Bieg mocy”. Pięciokilometrowa trasa prowadziła szlakiem miejscowych zabytków.

Na mecie sklasyfikowano 57 zawodników. Najlepszy okazał się mieszkaniec Barda Robert Sadzik, który trasę pokonał w czasie 18 minut i 17 sekund. Za jego plecami na metę wbiegli kolejno Bogusław Tomaka z Ząbkowic Śląskich (18 minut 32 sekundy) i Dawid Kutaj z Henrykowa (18 minut 35 sekund).

- Świetna inicjatywa i jednocześnie fajny pomysł na otwarcie sezonu turystycznego w Ząbkowicach Śląskich. Organizacja jak zwykle na wysokim poziomie. Teraz czas na walkę o jak najlepszą lokatę podczas ząbkowickiej dychy - mówił po zwycięstwie 29-latek.

Wśród kobiet na metę jako pierwsza przybiegła ząbkowiczanka Ewa Błauciak, uzyskując czas 22 minuty 26 sekund. Drugie miejsce zajęła Magdalena Tokaruk z Bobolic (23 minuty 12 sekund), a na trzecim stopniu podium stanęła ziębiczanka Monika Dudek (24 minuty 26 sekund).