Przywieźli dziewięć medali z mistrzostw Polski

Otwarte Mistrzostwa Polski w Kickboxingu WKA

Otwarte Mistrzostwa Polski w Kickboxingu WKA fot.: Herakles Fight Club Kłodzko

20 marca w Świdnicy zawodnicy Herakles Fight Club Kłodzko rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu WKA.

Kłodzki klub reprezentowali: Lidia Olejnik, Patrycja Jurkowska, Martyna Zelek, Łukasz Kocjan, Mateusz Plata oraz Serafin Bielak. - Mimo, że każdy z moich podopiecznych wypadł bardzo dobrze to jednak wyróżnić trzeba Łukasza Kocjana, który zdobył trzy złota w trzech formułach kickboxingu: full-contakt, K-1 oraz light contakt + 90 kg. Łukasz Kocjan to doświadczony zawodnik posiada czarny pas w Kickboxingu. Dwie z trzech formuł walk odbyły się na ringu. Wchodząc do każdej z walk kończył je w pierwszej rundzie nokautem technicznym a każdy z finałów trwał do 30 sekund - mówi trener Tomasz Olszewski.

Jak mówi Olszewski, w bardzo dobrej formie jest również Serafin Bielak który pokazał ze czas spędzony na treningach nie był straconym. Jego występ dał dwa złote medale w formułach K-1 oraz full-contakt. Dwie z trzech zawodniczek Martyna Zelek oraz Patrycja Jurkowska musiały tym razem zadowolić się trzecim miejscem. Srebro w light-kontakcie wywalczył Mateusz Plata. Ogólnie zawodnicy Heraklesa wywalczyli dziewięć medali i z kolejnych zawodów wracają z krążkami i cenny doświadczeniem.

- Sport ma siłę wychowawczą.  Zapraszamy do Heraklesa w Kłodzku na zajęcia kickboxingu - dodaje Olszewski.