Express-Miejski.pl

Syndyk sprzedaje zabytkowy dwór za ćwierć miliona zł

Zespół dworski w Kalinowicach Górnych na sprzedaż fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zespół dworski w Kalinowicach Górnych (gm. Ziębice) na sprzedaż. Cena wywoławcza za nieruchomość, jaką zaproponował syndyk to 257 tys. zł.

Syndyk masy upadłościowej dłużnika A.S.M Hotele sp z.o.o w upadłości likwidacyjnej we Wrocławiu ogłasza konkurs ofert na sprzedaż w trybie z wolnej ręki w postępowaniu upadłościowym polegającym na likwidacji majątku dłużnika, nieruchomości gruntowej zabudowanej o powierzchni 4.58 ha, położonej w Kalinowicach Górnych.

Nieruchomość stanowi teren zabytkowego założenia pałacowo-parkowego. Zespół dworski położony jest w północnej części wsi przy drodze powiatowej. Tworzy zwarty kompleks złożony z dworu, budynków folwarcznych i parku z dwoma stawami. Dwór jest budynkiem wolnostojącym frontem zwróconym na północny-wschód – w kierunku folwarku. Przed nim rozciąga się rozległym trawiasty dziedziniec gospodarczy.

Pałac (dwór) klasycystyczny, został zbudowany prawdopodobnie w 1827 r. przez Ernsta von Förstera. Do lat 90. XX wieku w tympanonie frontowym widniała data „1827”. Dwór został rozbudowany w 1885 r. o wieżę w stylu baroku francuskiego i taras frontowy przez ówczesnego właściciela Hermana Hahna. Początki pałacu sięgają jednak zapewne ok. 1600 r. Świadczyć o tym mogą pozostałości sklepień kolebkowych oraz krzyżowych nad piwnicami.

Zespół dworski zachował główne elementy kompozycyjne, charakterystyczne dla układów dworskich XIX wieku. Posiada wartości architektoniczne i dendrologiczne mające znaczenie dla lokalnego układu krajobrazowego. Dostępny jest wstępny projekt zagospodarowania, który może stanowić koncepcję rewitalizacji zabytkowej nieruchomości dla przyszłego nabywcy.

Warunkiem uczestniczenia w konkursie ofert jest wpłata wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej do dnia 3 marca w biurze syndyka we Wrocławiu przy ul. Sokolniczej 34-38.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA